еМагазин
Image default
Балкан

(ВИДЕО) На метрото во Солун конечно му тргна

По долги години работа, одлагања, стопирање на изградбата, во Солун конечно е видлив резултатот од метро линијата, пренесува дописникот на еМагазин од Солун.

Целиот проект чини повеќе од 3,5 милијарди долари, а стартуваше во 2006 година.

Често беше стопиран, меѓудругото и поради тоа што попатно беа откриени многу значајни историски артефекти.

Локалниот портал LifeEvents објави видео од делови на метрото кои се во финална фаза:

IFrameФото/видео: LifeEvents

 

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Има 7 дена да предложи влада: Радев му го врачи мандатот на Даниел Митов за кандидат за нов бугарски премиер

Редакција

(Видео) Вознемирувачки снимки од Скијатос по бурата која ја погоди Грција, островот е без струја и вода

Редакција

(ВИДЕО) Вучиќ повторно хит на социјалните мрежи, учи германски од говор на Меркел

Редакција