еМагазин

Tag : лекција

МОЈ СТАВ ТОП СТОРИИ

2020 година беше огромна животна лекција: Среќата не поставува услови

Силвана Жежова
2020 година ме научи некои нови лекции и ми го утврди и потврди знаењето од претходно стекнатите како животно искуство, не од прочитани книги, иако...
ЖИВОТ ТОП СТОРИИ

(Видео) Актери им одржаа лекција на несовесните возачи

Редакција
„Грижете се и за другите, не само за себе“ е пораката на видеото кое го снимија актерите Енис Ајрулаи и Хасим Мемиши Сопи на кое...