еМагазин

Tag : Жарко Лаушевиќ

Балкан ТОП СТОРИИ

По кратко и тешко боледување, почина познатиот српски актер Жарко Лаушевиќ

Редакција
По кратко и тешко боледување, почина познатиот српски актер Жарко Лаушевиќ. Зад себе остави сопруга, три деца и бројни улоги по кои ќе биде запаметен....
БАШ НИ Е ЌЕФ ТОП СТОРИИ

Премиера на серијата „Пад“ инспирирана од бестселерот на Жарко Лаушевиќ, ексклузивно на МТЕЛ

Редакција
Новата серија „Пад“, инспирирана од автобиографскиот бестселер на познатиот актер Жарко Лаушевиќ, „Годината минува, денот никогаш“, ќе има своја регионална премиера на 15 декември ексклузивно...