еМагазин

Tag : техничка

МОЈ СТАВ ТОП СТОРИИ

Техничка влада: Почна циркузот, министрите и замениците кај да е и за гуша ќе се „фатат“

Редакција
Како и пред неколку години, кога за прв пат државата имаше техничка или преодна влада и овој пат уште на самиот старт Македонија покажа колку...
Македонија

(ВИДЕО) Средба без Ковачки: Мицкоски се сретна со кандидатите на ВМРО-ДПМНЕ за техничката влада

Редакција
Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски на својот Фејсбук профил објави видео од средба со кандидатите на ВМРО-ДПМНЕ за техничката влада. На видеото можат да се...
Македонија ТОП СТОРИИ

Познати сите кандидати на ВМРО-ДПМНЕ за техничката влада

Редакција
Конечно се познати сите кандидати на опозициската ВМРО-ДПМНЕ за техничката влада. Од партијата за технички министер за труд и социјална политика ја предлагаат д-р Рашела...
Македонија ТОП СТОРИИ

ВМРО-ДПМНЕ за сега само со кандидат за министер за внатрешни работи: Кои ќе бидат другите предлози на партијата за техничката влада?

Редакција
Најголемата опозициска партија ВМРО-ДПМНЕ до сега официјално предложи само министер за внатрешни работи во техничката влада, која треба да биде изгласана во Собранието на 3....
НАША ТЕМА ТОП СТОРИИ

Техничка влада од 3. јануари: Како ќе изгледа?

Редакција
Новата техничка влада треба да биде избрана 100 дена пред одржување на предвремените парламентарни изборите кои се закажани на 12. април следната година. Според процедурите,...
НАША ТЕМА ТОП СТОРИИ

Кои министерства ќе ги земе ВМРО-ДПМНЕ во техничката влада

Редакција
Лидерите на политичките партии на средбата кај претседателот Стево Пендаровски се договорија предвремени парламентарни избори да бидат организирани на 12 април следната година. Сто дена...
Македонија ТОП СТОРИИ

Заев си оди, кој ќе биде новиот технички премиер?

Редакција
Премиерот Зоран Заев и лидер на СДСМ по лидерската средба кај претседателот Стево Пендаровски, најави дека поради тоа што предвремените парламентарни избори ќе се одржат...