еМагазин

Tag : Тексас

Свет

(Вознемирувачко видео) Пукање во преполн парк во Тексас, најмалку петмина повредени

Редакција
Најмалку пет лица се повредени во инцидент со пукање во парк во градот Форт Ворт, Тексас, јави Си-Ен-Ен. За време на инцидентот во паркот имало...
Свет ТОП СТОРИИ

(ВИДЕО) Најмалку петмина загинати во вооружен инцидент во Тексас, напаѓачот убиен

Редакција
Напаѓачот што синоќа усмрти најмалку пет лица во вооружен инцидент во Одеса, Тексас е убиен во судир со полицијата. Во инцидентот повредени се околу 20...
Свет

(Видео) Див Запад во САД: Полицајци на коњи влечеа афроамериканец врзан со јаже

Никола Осило
Голем број реакции на социјалните мрежи предизвика видеото на кое се гледа како двајца припадници на полицијата во градот Галвстон во Тексас, САД качени на...
Свет ТОП СТОРИИ

(Видео) Масакар во Тексас: Најмалку 20 лица се убиени во продавница на „Волмарт“

Редакција
Најмалку 20 лица се убиени во градот Ел Пасо во Тексас, САД. Масакрот се случил во продавница на Волмарт во близина на трговскиот центар Сиело...
Свет

Шеснаесет сојузни држави го тужат Трамп поради вонредната состојба

Никола Осило
Шеснаесет американски сојузни држави, предводени од Калифорнија, ја тужат администрацијата на претседателот на САД, Доналд Трамп поради одлуката да прогласи вонредна состојба, со цел да...
Е-излог ТОП СТОРИИ

(Галерија) Нова колекција од „Спрингфилд“ пролет 2019

Редакција
Весело и лежерно, клучниот изглед без размислување и „полн погодок“ е еднобојната џинс комбинација која се појавува како највпечатлив тренд оваа пролет, па Денот на...
18+

(Видео) Додека не бомбардираат со предновогодишни амнестии, во светот се бираат најсекси „Дедо мразици“

Никола Осило
Додека македонските граѓани и во последните денови од годината се бомбардирани од политички калкулации, манипулирање со законите од политичките елити, амнестии и што уште не,...