еМагазин

Tag : тераса

Локално ТОП СТОРИИ

Жената која падна од тераса на 8. март во Охрид била турната, кривична за двајца за обид за убиство и помагање

Редакција
СВР Охрид поднесе кривична пријава против А.Д. (32) од Охрид, поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „убиство во обид“, како и против...
Локално

29-годишна жена паднала од зграда во Охрид, пренесена е во „Св.Еразмо“ на укажување лекарска помош

Редакција
На 21.05.2022 околу 13.20 часот во СВР Охрид било пријавено дека во Охрид на ул.„Ванчо Питошески“ од зграда паднала Н.К.Д.(29). Taa била пренесена во болницата...
Локално

Маж почина по пад од необезбедена тераса во Кавадарци

Редакција
Во СВР Велес синоќа во 19:28 часот било пријавено дека околу 18.00 часот,  Т.Р.(72) од село Марена, Кавадарци, се повредил при пад од необезбедена тераса...
Забава

(ВИДЕО) Скопјани во карантин се забавуваат со Здравко Чолиќ на тераса

Редакција
Порталот А1он објави видео на кое се гледа како жители на Скопје се забавуваат со музика од балканската легенда Здравко Чолиќ на тераса. Како што...
CHECK IN

Урбаната нова тераса на Барбакан ве чека на кафе муабет

Редакција
Веќе 7 години градиме приказна и веќе преминавме на „Ти“, вие сте наши, а ние сме ваши… За многумина од вас, нашите ценети и редовни...
Локално

Скопјанец и неговите три малолетни деца повредени откако им се срушила терасата

Редакција
На 02.10.2019 во 18.22 часот во СВР Скопје, од Комплексот клиники „Мајка Тереза“ – Скопје било пријавено дека кај нив со повреди бил донесен Е.К.(23)...
Локално

Тешко повреден градежен работник при пад од тераса во Гостивар

Редакција
На 16.05.2019 година околу 12.00 часот во Полициската станица Гостивар било пријавено дека 16-годишен албански државјанин паднал од тераса од висина од над шест метри...
НАША ТЕМА ТОП СТОРИИ

Виртуелна тура низ Вила Водно, каде ќе живее новиот претседател, Пендаровски

Редакција
Како и неговиот претходник, Ѓорге Иванов, новиот претседател на државата, Стево Пендаровски со неговото семејство ќе живее во Вила Водно. За да ги разгледате панорамските...