еМагазин

Tag : третман

ЖИВОТ ТОП СТОРИИ

Успешен амбулантски третман на ноќната апнеа со „Celon elite“

Редакција
Ноќната апнеа е сериозна состојба на нарушување на ритамот на дишењето во текот на спиењето. Доаѓа до повторувачки кратки целосни прекини во дишењето, со што...
ЖИВОТ ТОП СТОРИИ

Како да се препознаат симптомите и да се третира цервикобрахијален синдром

Редакција
Чувство на напнатост во вратот, ограничени движења, чести главоболки и трнење во рацете едни од најчестите симптоми на цервикобрахијалниот синдром. Цервикобрахијален синдром (Цервикобрахиалгија) е термин...
Да помогнеме

Потребни се средства за Симона за втор третман со матични клетки

Редакција
Симона е 25 годишна девојка од Скопје која боледува од фридрикова атаксија (нарушување на нервниот систем и немање на рамнотежа на телото). По собирањето на...
ЖИВОТ

(Фото) Ужасна и жална глетка од прегладнето куче од Вардариште: Коски и кожа

Редакција
Активистите за правата на животните, постојано укажуваат на страшните услови во Вардариште за одгледување на кучињата, а оваа фотографија уште еднаш го потврдува тоа. Споделенета...
Забава

(Фото) Лила Филиповска полуразголена во најсекси издание досега

Никола Осило
Една од најпознатите македонски ТВ водителки, Лила Филиповска на својот Инстаграм профил објави фотографија на која полуразголена ужива во козметички третман. Филиповска никогаш не изгледала...