еМагазин

Tag : уапсен

Македонија ТОП СТОРИИ

Уапсен врховниот судија Наке Георгиев

Редакција
Поради основи на сомнение за сторено кривично дело “Примање награда за против законито влијание“ денеска е уапсен врховниот судија Наке Георгиев. Од Министерството за внатрешни...
Македонија ТОП СТОРИИ

Агим Красниќи кој е во бегство 4 години уапсен во Косово

Редакција
Во Урошевач, Косово, е уапсен Агим Красниќи, кој од 2020 година е во бегство. Тој во 2008 година беше осуден на 15 години затвор, бидејќи...
Македонија ТОП СТОРИИ

Во Баликесир во Турција уапсен Љупчо Палевски Палчо

Редакција
Првоосомничениот за убиството на Вања Ѓорчевска и Панче Жежовски, Љупчо Палевски Палчо е уапсен вчера во Баликесир во западна Турција, меѓу Бурса и Измир, а...
Свет ТОП СТОРИИ

Нема случај, ништо не е направено незаконски, вели Трамп откако беше уапсен

Редакција
„Нема случај“ напиша поранешниот американски претседател Доналд Трамп на својата социјална мрежа „Вистина“ (Truth Social) за обвинението протво него во судот во Мехетен во Њујорк...
Свет ТОП СТОРИИ

(Видео) Доналд Трамп е уапсен

Редакција
Поранешниот американски претседател Доналд Трамп денеска и формално е уапсен, јави Си-ен-ен. Ова е преседан во американската историја, бидејќи за првпат некој поранешен американски претседател...
НАША ТЕМА ТОП СТОРИИ

За што е осуден Драган Даравелски, кој е уапсен на Табановце

Редакција
Апсењето на поранешниот директор на Царинската управа, Драган Даравелски на граничниот премин Табановце ја изненади јавноста. Логично се постави прашањето зошто Даравелски сакал да влезе...
Македонија ТОП СТОРИИ

По 20 години бегство на Табановце уапсен Драган Даравелски

Редакција
На Граничниот премин Табановце денеска е приведен Д.Д., кој се бараше со меѓународна потерница и ќе биде пренесен во надлежната казнено поправна установа, информираат од...
Локално ТОП СТОРИИ

Пронајден и уапсен возачот кој на пешачки премин усмрти 11-годишно девојче

Редакција
Велешата полиција денеска го приведе велешанецот А.Н. кој на 17-ти овој месец усмрти малолетно девојче кое го удрил со своето возило на пешачки премин во...
Забава

Во полициската акција во Битола уапсен и пејачот Александар Тарабунов

Редакција
Во синоќешната полициска акција во Битола бил уапсен и пејачот Александар Тарабунов. Информацијата ја сподели Тарабунов на социјалните мрежи. „Вчера вечерта бев уапсен во Битола...
Македонија

Уапсениот дипломатот Миленкоски сака да му се суди во Македонија

Редакција
Во обраќање до „Слободен печат“ уапсениот македонски дипломат Миле Миленкоски, кој е во екстрадикционен притвор во Врање, Србија, вели дека во доставените докази од Ерменија...