еМагазин
Image default
Забава

Одличната панк-рок сензација Les Lullies од Франција, на 16. јуни во живо во Котур

Одлична панк-рок сензација од Монпеље, Франција, Les Lullies во живо за прв пат во Македонија, ќе настапат во Котур кафе и филм, во Скопје, на 16. јуни во 21 часот.

„Настанати во далечна 2016 година, суштината е јасна, запали го комбито, иди насекаде и свири рокенрол!

Првото EP, снимено од Маrc Hacquet, е издадено во февруари 2017 од шпанската издавачка куќа Discos Meteoro.

Второто, снимено во Swampland од Lo Spider, достапно е од ноември 2017 на Slovenly Recordings (САД). Првото LP, издадено исто така од Slovenly, е пуштено во продажба во октомври 2018.

Но, бендот со константни турнеи и свирки, со енергетични, живи, возбудливи шоуа, ја добиваат својата публика,“ велат организаторите.

Бендот има настапено насекаде во светот, цела Франција, Европа, Обединето Кралство, така и преку „езерцето” во САД и Канада. Имаат настапено на фестивалите: We’re loud, Funtastic Dracula Carnival, Bule Bule Toga Fest, Cosmic Trip, Fuzz- ville, Binic Folk Blues Festival, и ред други.

Ја имаат поделено бината со The Hives, New Bomb Turks, Jim Jones All Star, и безброј други артисти.

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Славниот продуцент Харви Вајнстин прогласен за виновен за силување и сексуално вознемирување

Редакција

(Видео) „Луда журка“ во Карпош за време на полицискиот час

Редакција

(Видео) Објaвен трејлерот и музиката за филмот „Гласот на тишината“ на Илија Павлов

Редакција