еМагазин

Author : Редакција

Бизнис ТОП СТОРИИ

Сител, Канал 5 и Телма, најгледани телевизии лани

Редакција
Извештајот „Податоци за досегот на радиостаниците и за уделот во вкупната гледаност на телевизиските станици“ на Агенцијата за аудио и аудиовизуелни услуги за минатата година...
Бизнис ТОП СТОРИИ

„Електроизградба“ го доби тендерот на Град Скопје за одржување на јавното осветлување и градските часовници вреден 524.000 евра

Редакција
Град Скопје по распишаниот тендер за одржување на јавно осветлување и градски часовници склучи договор со друштвото за проектирање, инженеринг и промет „Електроизградба“ ДООЕЛ експорт-импорт...
Бизнис ТОП СТОРИИ

Антена, Канал 77 и Македонско радио, најслушани минатата година

Редакција
Извештајот „Податоци за досегот на радиостаниците и за уделот во вкупната гледаност на телевизиските станици“ на Агенцијата за аудио и аудиовизуелни услуги за минатата година...
БАШ НИ Е ЌЕФ ТОП СТОРИИ

Атиџе и семејството од „Медена земја“ ќе добијат домови, а авторите на филмот државна награда

Редакција
Владата на синоќешната седница донесе повеќе заклучоци за оддавање достојно признание на авторите на филмот „Медена земја“, велат од таму. „Обезбедена е материјална помош и...
Македонија ТОП СТОРИИ

Прва средба на СДСМ и ВМРО-ДПМНЕ за Законот за ЈO: Опозицијата ќе достави забелешки, нова средба до крајот на неделава

Редакција
Стручните тимови на ВМРО-ДПМНЕ до крајот на неделава ќе достават предлози и забелешки на законот за Јавно обвинителство, по што би требало да се одржи...
Да помогнеме

Три дена не се појавила дома, се бара 28-годишната Марија Брзакова

Редакција
Се бара исчезнатата Марија Брзакова од Босилово на возраст 28 години, пишува strumicadenes.mk. Облечена е во тренерки. Излезена од дома на 18.01 2020 година во...
Бизнис

ЕСМ бара бравари, инженери, ракувачи на машини во термоелектрани, електро и машински монтери

Редакција
АД ЕСМ ја информира јавноста дека бара бравари, инженери, ракувачи на машини во термоелектрани, електро и машински монтери и други стручни лица потребни во производниот...
ЧИСТА ОКОЛИНА

Макрадули: Министерството никогаш не издало лиценца на „Дрисла“ за увоз на отпад

Редакција
За „Дрисла“ треба да се применат најдобрите светски пракси и во нашата држава да имаме сигурен капацитет, оценува заменик министерот во Министерството за животна средина...
Да помогнеме

Емилија ни се обраќа за помош, треба да ѝ се направи трансплантација на срце

Редакција
Емилија Христовска Костовска (38) упати апел за помош на социјалните мрежи, потребни и се средства за трансплантација на срце. „Имам 38 години и боледувам од...
Бизнис ТОП СТОРИИ

Коста Начевски назначен за в.д. директор на „Дрисла“

Редакција
Поранешниот кандидат на СДСМ за градоначалник на скопската Општина Бутел, Коста Начевски е назначен за вршител на должност на Јавното претпријатие „Дрисла“. Тој доаѓа на местото...