еМагазин

Author : Редакција

ЖИВОТ ТОП СТОРИИ

Православните верници го слават Богојавление – Водици: Бог се јави, навистина се јави

Редакција
Православните верници денеска го слават празникот Богојавление – Водици, што се празнува уште од вториот век. Поврзан е со крштавањето на Исус Христос во водите...
Македонија

Обвинителство бара притвор за Јакимовски кој им се закануваше на новинарките Јордановска и Коровешовска

Редакција
Oсновното јавно обвинителство од Скопје бара притвор за заканувачот Емил Јакимовски кој вчера беше приведен од полицијата поради пријава за семејно насилство. „Основното јавно обвинителство...
НАША ТЕМА ТОП СТОРИИ

Вистината за Симон Трпчески и неговиот настап на концертот во Штип

Редакција
Деновиве повторно се актуелизираше информацијата за настапот на светскиот, а наш пијанист Симон Трпчески во Штип, кога тој настапи како гостин на новогодишниот концерт на...
ЧИСТА ОКОЛИНА

Реката Серава обоена во црвена боја, вонреден инспекциски надзор по пријавеното загадување

Редакција
Дежурната екипа на Државниот инспекторат за животна средина, во координација со овластен инспектор за животна средина од Општина Карпош се излезени на терен и вршат...
Бизнис ТОП СТОРИИ

Комора на сметководители: Фискалните ленти се канцерогени, итно да се забранат како во ЕУ

Редакција
Од 1 јануари годинава во Европската Унија, стапи на сила забраната за употреба на штетната хемиска материја Бисфенол А или БПА присутна во термичката хартија...
Македонија

Трипуновски: Не сум вршел мобинг, бидете подготвени на многу вакви контроли

Редакција
Дополнителниот заменик-министер за земјоделство, шумарство и водостопанство, Цветан Трипуновски на Фејсбук реагираше на ставот на Дирекцијата за заштита на лични податоци, дека тој со снимањето...
БАШ НИ Е ЌЕФ ТОП СТОРИИ

Познатата холивудска актерка Џејми Ли Кертис за „Медена земја“: Колку совршен филм во овој момент, воодушевена сум

Редакција
По познатата холивудска актерка Сара Џесика Паркер, за „Медена земја“ се огласи и Џејми Ли Кертис. Таа на Твитер напиша дека филмот е совршен во...
Македонија ТОП СТОРИИ

(Видео) Вознемирена реакција на вработените за снимањето на Трипуновски во подрачната единица на МЗШВ во Берово

Редакција
Дополнителниот заменик-министер за земјоделство, шумарство и водостопанство, Цветан Трипуновски ненајавено ги посети вработените на Подрачната единица на Министерството за земјоделство, шумарство и водостопанство (МЗШВ) во...
Македонија

ДЗЛП за „ТВ21“: Неовластено снимање, па дури и како мобинг може да се окарактеризира снимката на Трипуновски

Редакција
Во врска со снимката на дополнителниот заменик-министер за земјоделство, Цветан Трипуновски, кој упадна во подрачната единица на Министерството за земјоделие, шумарство и водостопанство (МЗШВ) во...
Локално

Во грабежот на НЛБ Банка во Ѓорче Петров одземени 8.700 евра, банката ќе работи од понеделник

Редакција
По вооружениот грабеж што се случи во експозитурата на НЛБ Банка во Ѓорче Петров, клиентите и вработените на банката се безбедни и се во добра...