еМагазин

Рубрика: НАША ТЕМА

НАША ТЕМА ТОП СТОРИИ

Уставни измени: Името Македонија во Уставот треба да се смени 288 пати

Редакција
Една од предвидените уставни измени со предлогот на Владата, кој пред пратениците ќе биде во понеделник е да се додаде придавката Северна пред името на
НАША ТЕМА ТОП СТОРИИ

Ќе стане ли Македонија „Северна Македонија“: Кои други земји го смениле името

Редакција
Се понеизвесно станува дали уставните измени, (меѓу кои и промената на името од Македонија во Северна Македонија), кои се предвидени со договорот со Грција, ќе
НАША ТЕМА ТОП СТОРИИ

Што се случува со мерцедесот за чија набавка Груевски доби 2, а Јанкулоска 6 години затвор?

Редакција
Со луксузниот мерцедес за чија што набавка поранешниот премиер Никола Груевски доби две години, а поранешната министерка за внатрешни работи, Гордана Јанкулоска, шест години затвор,
НАША ТЕМА ТОП СТОРИИ

Твитерџиите за судската пресуда за Јанкулоска: Вака како што сме тргнале, сите ќе завршиме во затвор

Редакција
Твитер-заедницата „зовре“ по информацијата дека поранешната министерка за внатрешни работи Гордана Јанкулоска е осудена на шест години затвор за купувањето на „мерцедесот“ од 600.000 евра,
НАША ТЕМА ТОП СТОРИИ

Македонски сеир: Твитер и Фејсбук зовреа по пресудата за Никола Груевски

Никола Осило
Илјадници честитки, емотивни и досетливи коментари и постови можеа да се забележат на социјалните мрежи Твитер и Фејсбук откако вчера Апелацискиот суд ја одби жалбата
НАША ТЕМА ТОП СТОРИИ

ВМРО-ДПМНЕ бара, СДСМ одбива: Како треба да изгледа техничката влада според „Пржинскиот модел„

Редакција
Од ВМРО-ДПМНЕ по завршувањето на состанокот на Централниот комитет, синоќа, ги повторија своите барања во врска со евентуалните предвремени избори. Партијата останува на ставот за формирање
НАША ТЕМА ТОП СТОРИИ

(ВИДЕО) Кој сакаше да го убие Киро Глигоров

Редакција
Многу терории за тоа кој стои зад атентатот на поранешниот македонски претседател Киро Глигоров се споменува низ медиумите изминативе 23 години, но ни една не
НАША ТЕМА ТОП СТОРИИ

Каков имот пријавиле членовите на ДИК: Енвер Саљихи на свое име пријавил само Пежо 306

Редакција
Во пресрет на референдумот, еМагазин објавува серијал за тоа каков имот пријавиле членовите на Државна изборна комисија (ДИК) до Државната комисија за спречување корупција. Енвер
НАША ТЕМА ТОП СТОРИИ

Каков имот пријавиле членовите на ДИК: Радица Ристеска со сопругот имаат куќи во Охрид и Трпејца и стан во Скопје

Редакција
Во пресрет на референдумот, еМагазин објавува серијал за тоа каков имот пријавиле членовите на Државна изборна комисија (ДИК) до Државната комисија за спречување корупција. Членот
НАША ТЕМА ТОП СТОРИИ

Каков имот пријавиле членовите на ДИК: Елизабета Постоловска со скромен анкетен лист

Редакција
Во пресрет на референдумот, еМагазин објавува серијал за тоа каков имот пријавиле членовите на Државна изборна комисија (ДИК) до Државната комисија за спречување корупција. Членот