еМагазин

Рубрика: ТОП СТОРИИ

Забава ТОП СТОРИИ

(Видео) Ќе остане незаборавна во улогата на Делфина: Почина актерката Неда Арнериќ

Редакција
Една од најпознатата српски актерки Неда Арнериќ почина на 67-годишна возраст. Српските медиуми информираат дека Арнериќ била пронајдена мртва во нејзиниот стан, без знаци на...
Македонија ТОП СТОРИИ

Сите детали од обвинението за упадот во Собранието: Човек од ДУИ го брифирал Груевски?

Редакција
Никола Груевски, Трајко Вељановски, Миле Јанакиевски, Спиро Ристовски, Владимир Атанасовски и Никола Бошковски, во 2017 година по неуспешните преговори за формирање Влада изготвиле план со...
Локално ТОП СТОРИИ

Трагедија во Шутка: Братче и сестричка изгореа во пожар што ја зафати нивната куќа

Редакција
Братче и сестричка изгореа во пожар во скопската населба Шуто Оризари. Пожарот избувнал во нивната куќа, а за сега не се знаат причините кои го...
ЖИВОТ ТОП СТОРИИ

(ВИДЕО) Шекеринска приватно: Ако не бев политичар, ќе станев учителка

Редакција
Вицепремиерката и министерка за одбрана, Радмила Шекеринска за првпат отворено зборува за својот приватен живот и интереси. Таа во видеото, кое е дел од серијата...
Македонија ТОП СТОРИИ

(Фото) Промени во МВР: Кои се новите началници и нивните заменици?

Редакција
Министерот за внатрешни работи, Наќе Чулев, дополнителниот заменик министер за внатрешни работи, Славјанка Петровска, заменикот министер за внатрешни работи, Агим Нухиу и директорот на Бирото...
Бизнис ТОП СТОРИИ

Газдите манипулираат со обврската за К-15: Во Велес исплаќани срамни 100 денари

Редакција
Три угостителски објекти, четири супер маркети, три градежни фирми и триесетина текстилни конфекции се на списокот на невладината „Гласен Текстилец“-Штип, бидејќи на работниците не им...
ТОП СТОРИИ ЧИСТА ОКОЛИНА

Јавно обвинителство: Нема докази дека „Дрисла“ го загадува воздухот со незаконско согорување отпад

Редакција
Надлежниот јавен обвинител од Основното јавно обвинителство Скопје кој постапуваше по допрен глас за незаконско согорување медицински отпад на депонијата „Дрисла“ заклучил дека не постојат...
Забава ТОП СТОРИИ

(Видео) Немав пари за хотел, спиев во автомобил: Ален Исламовиќ во „Еден на Еден“

Редакција
Со некогашниот фронтмен на бендовите „Бијело Дугме“ и на „Дивље Јагоде“, Ален Исламовиќ на многу интересни теми муабетеше Жаре во „Еден на Еден“, а емисијата...
ЖИВОТ ТОП СТОРИИ

Седум години затвор за татко кој ја продаде ќерка си за 6.000 евра

Редакција
По одржана главна расправа на која беа изведени материјални и вербални докази, во Основниот кривичен суд – Скопје е објавена пресуда со која обвинетиот Т.Д....
НАША ТЕМА ТОП СТОРИИ

Сметкопотврдите сепак требаат, има „дупка“ во измените на законското решение

Редакција
Со членот 2 од Законот за измени и дополнување на Законот за ДДВ се дава можност на даночните обврзници регистрирани за цели на данокот на...