еМагазин

Tag : афера

МОЈ СТАВ ТОП СТОРИИ

Ќе ја отклучи ли Боки 13 „Пандорината кутија“ на судењето за „Рекет“?

Никола Осило
Поминаа неколку месеци откако во јавноста беше обелодената аферата „Рекет“ по што обвинителството поднесе обвиненија против Бојан Јовановски – Боки 13, поранешната специјална јавна обвинителка...
Македонија

(Видео) Мицкоски за „360 степени“: Каде беа правните експерти да го критикуваат Бранко Црвенковски за „Големото уво“

Редакција
Лидерот на опозицијата Христијан Мицкоски, во гостувањето на телевизија „Алсат-М“ во емисијата „360 степени“ одговарајќи на новинарско прашање поврзано со тоа што може кривично да...
МОЈ СТАВ ТОП СТОРИИ

Дваесет години „Големото уво“ прислушува: Откривањето почна со Црвенковски, ќе заврши ли со Заев?

Никола Осило
Речиси дваесет години Македонија континуирано ја тресат скандали со прислушување, што само покажува дека „Големото уво“ од 2000 година наваму никогаш не престанало да слуша...
МОЈ СТАВ ТОП СТОРИИ

Афера прислушување на Обвинителството и Основен суд Скопје 1: Кој не бил прислушуван?

Редакција
Додека се уште се води судскиот случај за предметот на Специјалното јавно обвинителство (СЈО), „Таргет-Тврдина„, кој меѓудругото треба да покаже кој прислушувал нелегално над 20.000...