еМагазин

Tag : автомобили

НАША ТЕМА ТОП СТОРИИ

(Фото) На скопјани им дојде преку глава: До кога автомобили и мотори слободно ќе се движат низ Градскиот парк?

Никола Осило
Граѓаните на Скопје не можат да избегаат од градскиот метеж и бучава ниту во Градскиот парк, бидејќи уличките наменети за движење на рекреативците се претворени
Локално

Двајца повредени во судар меѓу влекач и два автомобили во Битола

Никола Осило
На 26.06.2019 година во 16.30 часот на Кукуречанска крстосница – Битола се случила сообраќајна незгода помеѓу товарно возило – влекач „Ман“ со гевгелиски регистарски ознаки,
Бизнис ТОП СТОРИИ

Народната банка распродава автомобили: По багателни цени се нудат Ауди А6, Форд Мондео, Цитроен Ц4…

Никола Осило
На јавно наддавање кое ќе се одржи на 23.07.2019 година Народната банка ќе понуди на продажба четири автомобили – Ауди А6, Форд Мондео, Цитроен Ц4,
Македонија ТОП СТОРИИ

Од 15 јуни МВР ќе издава регистарски таблици со NMK, намсто со МК

Редакција
Од сабота, 15 јуни, од Министерството за внатрешни работи, најавуваат дека ќе се издаваат новите регистарски таблички за возилата со национална ознака NMK, наместо досегашната МК.
Локално

Едно момче загина, двајца се повредени на патот кон Смилковци

Редакција
На 01.06.2019 во 01,47 часот од  Итна медицинска помош било пријавено дека на стариот пат од с. Стајковци кон Смилковци, се случила сообраќајна незгода во
Бизнис ТОП СТОРИИ

На распродажба имотот на ТВ Нова: Се нудат автомобили, камери, компјутери…

Никола Осило
Автомобили, камери и телевизиска опрема, компјутери и друг имот во сопственост на телевизијата Нова денеска ќе се понуди на електронска продажба со јавно наддавање без утврдена почетна. На продажба
Локално

(Галерија) За вљубениците во автомобили во Скопје: Изложба на електрични и хибридни возила

Редакција
Вљубениците во автомобилите денеска имаат можност да погледнат стотина модели автомобили од петнаесетина брендови на изложбата Авто Плус Стрит Шоу, што се одржува на булеварот
БАШ НИ Е ЌЕФ ТОП СТОРИИ

 (Галерија) Најлуксузните BMW модели пристигнаа во Македонија

Редакција
Инспирирани од приказната за луксузниот и независен стил, компанијата „М Кар“ во својот продажен салон, во софистицирана елеганција, со престижна 7- степена гала вечера вчера
Бизнис ТОП СТОРИИ

Распродажба на УЈП: Се продаваат автомобили, комбиња, тв предаватели, дупчалки…

Редакција
На најновата распродажба на Управата за јавни приходи (УЈП) на движни и недвижни ствари, освен вообичаената продажба на автомобили се нудат и комбиња, дупчалки, бушалици,
Балкан

„Поздрав“ до Мерко: Хрватски градоначалник заменил три службени автомобили со еден

Редакција
Пред неколку дена од Бирото за јавни набавки информираа дека Општината Струга по распишаниот тендер за набавка на нови патнички возила склучила договор со друштвото