еМагазин

Tag : бензин

Бизнис

Горивата поевтинуваат до денар и половина

Редакција
Од еден до еден и половина денар се намалува малопродажната цена на бензините и дизелот од ноќеска на полноќ, одлучи Регулаторната комисијата за енергетика. Според...
Бизнис

Од понеделник цената на бензините ќе се утврдува по нова методологија

Редакција
Од следниот понеделник Регулаторната комисија за енергетика (РКЕ) ќе ги утврдува цените на нафтените деривати по новата методологија, која регулаторите треба да ја донесат во...
Бизнис ТОП СТОРИИ

Нов скок на цената на нафтата: Дали повторно ќе се корегираат цените на нафтените деривати во државата?

Редакција
Цената на нафтата на светските берзи порасна на 73 долари за барел поради намалувањето на понудата и загриженоста поврзана со нов можен прекин на испораката...
Бизнис

Поскапуваат бензините и дизелот, во иднина цените по нова методологија

Редакција
Малопродажната цена на бензинот „еуросупер БС-95“ од полноќ се зголемува за 0,50 денари за литар, а за еден денар поскапуваат  „еуросупер БС-98“, „еуродизел“  и екстра-лесното...
Бизнис

Поскапуваат горивата

Редакција
Бензините, од ноќеска на полноќ, поскапуваат за два денара, а за денар дизелот и естра лесното масло за домаќинства, одлучи денеска Регулаторната комисија за енергетика....
Бизнис ТОП СТОРИИ

Тендер „тежок“ 27.000 евра: Основниот суд Скопје 2 купува возило

Никола Осило
Основниот суд Скопје 2 распиша тендер за набавка на возило. Проценетата вредност на договорот без ДДВ е 1.694.915 денари или околу 27.000 евра. Критериум за доделување...
Бизнис ТОП СТОРИИ

„Пуцко петрол“ го доби тендерот на општина Кичево за набавка на бензин вреден 57.000 евра

Никола Осило
Општина Кичево по распишшаниот тендер за набавка на моторни бензини и дизел гориво за потребите на општината за период од една година склучи договор со...
Бизнис

Бензините поскапуваат, цената на дизелот останува иста

Редакција
Од полноќ поскапуваат бензините, а цената на дизелот останува иста, одлучи денеска Регулаторната комисија за енергетика. Согласно одлуката, новата цена на Еуросупер БС-95 се зголемува...
Бизнис

Горивата поевтинуваат за половина денар по литар

Редакција
Бензините и дизел горивата од ноќеска на полноќ поевтинуваат за половина денар по литар, одлучи денеска Регулаторната комисија за енергетика (РКЕ). Со одлуката се врши...
Бизнис

Бензините поевтинуваат за 1,5, дизелот за 2,5 денари

Редакција
Малопродажните цени на бензините од ноќеска на полноќ се намалуваат за 1,50, а на дизел горивата за 2,50 денари по литар, одлучи денеска Регулаторната комисија...