еМагазин

Tag : бензин

Бизнис ТОП СТОРИИ

ОПЕК го намалува производство на нафта: Не очекува поскапување на бензините

Никола Осило
Членките на Организацијата земји-извознички на нафта (ОПЕК) и државите кои не се членки на таа група, на средба во Виена донесоа одлука за намалување на...
Бизнис ТОП СТОРИИ

„Макпетрол“ го доби тендерот на Министерство за здравство за набавка на бензин

Никола Осило
Министерството за здравство по распишаниот тендер за набавка на моторен бензин и дизел гориво за моторни возила со безготовинско плаќање на бензински пумпи склучи договор...
Бизнис ТОП СТОРИИ

Големо намалување: Бензините поевтинуваат за четири денари, дизелот за 3,5

Редакција
Бензините од ноќеска на полноќ поевтинуваат за четири денари, а дизелот и екстра лесното масло за домаќинство за 3,5 денари, одлучи денеска Регулаторната комисија за...
Бизнис ТОП СТОРИИ

Убава вест: Бензините поевтинуваат за 4,5, а дизелот за три денари

Редакција
Цената на бензините од полноќ ќе се намали за 4,5 денари, на дизелот за три денари, а на екстра лесното гориво за 3,5 денари, најави...
Бизнис

Поскапуваат бензините и дизелот

Редакција
Малопродажните цени на бензините ЕУРОСУПЕР БС-95 и ЕУРОСУПЕР БС-98, од полноќ се зголемуваат за 1,00 односно 1,50 денари од литар, а ЕУРОДИЗЕЛ (Д-Е V) поскапува...
Бизнис

Горивата поскапуваат за еден денар

Редакција
Центата на горивата од ноќеска на полноќ се зголемува за еден денар по литар, одлучи денеска Регулаторната комисија за енергетика (РКЕ). Со одлуката се врши...
Бизнис

Горивата поскапуваат од половина до 1,5 денари

Редакција
Горивата од ноќеска на полноќ поскапуваат од половина до денар и половина по литар, одлучи денеска Регулаторната комисија за енергетика (РКЕ). Со одлуката се врши...
Бизнис

Горивата поскапуваат од еден до 1,5 денар

Редакција
Малопродажната цена на бензините и дизелот од ноќеска на полноќ се зголемува од еден од 1,5 денар, одлучи Регулаторната комисија за енергетика. Според Одлуката, новата...
Бизнис

Бензините поевтини, а дизелот поскап за половина денар

Редакција
Бензините од ноќеска на полноќ поевтинуваат за половина денар по литар, а цената на дизел горивото се зголемува за половина денар, одлучи денеска Регулаторната комисија...
Бизнис

За половина денар поскапува Еуросупер БС-95

Редакција
Бензинот Еуросупер БС-95 од полноќ поскапува за половина денар, додека малопродажната цена на Еуросупер БС-98, на Еуродизелот и на Екстра лесното масло за домаќинство останува...