еМагазин

Tag : детали

Локално

МВР со детали: Со мотоцикл „БМВ“ удрил во четири пешаци на „Илинденска“

Никола Осило
На 04.09.2019 во 20.10 часот на булевар „Илинден“ во Скопје, мотоцикл „БМВ“ со скопски регистарски ознаки, управуван од Д.П.(38) од Скопје, удрил во пешаците К.Д.(76),...
Македонија ТОП СТОРИИ

Детали за апсењето на државниот секретар: Јахи Јахија зел мито од 37.930 евра

Редакција
Во текот на денешниот ден, Одделот за сузбивање на организиран и сериозен криминал на Министерството за внатрешни работи по наредба на надлежен јавен обвинител од...
Македонија

Детали за посетата на папата Франциск во Скопје

Редакција
Канцеларијата за печат при Светиот Престол во Ватикан, денеска, 7 март 2019 година ја објави програмата за посетата на Папата Франциск во Македонија, при што...