еМагазин

Tag : хотел

Македонија ТОП СТОРИИ

Турски државјани избегале од хотел-државен карантин во Скопје со чаршав импровизиран како јаже

Редакција
Двајца турски државјани на возраст од 22 и 24 години, од кои едниот бил позитивен на коронавирусот, синоќа избегале од хотел-државен карантин во Скопје со...
Локално

Претрес во хотел и во домот на скопјанец кој бил во изолација

Редакција
На 23.06.2020 во 18,15 часот од полициски службеници од СВР Скопје по претходна судска наредба извршен бил претрес во хотел во Скопје каде во изолација...
Локално

Лица во карантин во охридски хотел излегувале и недолично се однесувале

Редакција
СВР Охрид поднесе десет кривични пријави против лица од повеќе места од земјава осомничени за кривични дела „непостапување според здравствените прописи за време на епидемија“....
CHECK IN ТОП СТОРИИ

(Фото) Предлог-место за патување по завршување на корона кризата: Хотел „Лејк вју“ во Отешево

Редакција
Хотелот „Лејк вју“ се наоѓа во Отешево на Преспанско езеро во склоп на Националниот парк Галичица. Хотелските соби располагаат со wi-fi, мини-фрижидер, ТВ, балкон, сопствено...
НАША ТЕМА ТОП СТОРИИ

(Галерија) Македонка која се врати од Мајами открива како е да си во карантин во хотелот „Славија„

Редакција
Не стивнуваат негативните реакции на македонските граѓани кои се враќаат во Македонија и не по своја вина завршуваат во државен карантин, поради пандемијата со коронавирусот,...
ЖИВОТ

Капацитетите на хотелот „Ибис стајл“ исполнети вратите за изолација ги отвора и „Ибис Скопје сити центар“

Редакција
Kако дополнителен капацитет за сместување лица во изолација од денес целосно се става на располагање и веќе подготвениот хотел „Ibis Skopje City Center“ каде во...
БАШ НИ Е ЌЕФ

Хотел Stone Bridge меѓу првите кои што одговорија на повикот на Владата

Редакција
По објавувањето на јавниот повик од страна на Владата за сите хотели во државата да ги отстапат своите капацитети за полесно справување со корона вирусот,...
Македонија

Собите од хотелите „Ибис“ се подготвени веднаш да прифатат лица во изолација

Редакција
Двата хотели „Ибис Скопје“ – „Ибис Центар“ и „Ибис Стајл“, кои „Аџибадем Систина“ и „Орка холдинг“ ги ставија на располагање по потреба на државата и...
БАШ НИ Е ЌЕФ ТОП СТОРИИ

Казино „Фламинго“ и хотел ќе ги отстапи собите како место за изолација и карантин

Редакција
Компанијата „Макотен“ како носител на дејноста на казинот „Фламинго“ хотел, Гевгелија денеска по електронски пат ги извести Владата, Министерство за здравство и Општина Гевгелија дека...
Свет

(Видео) Загинаа најмалку 10 лица: Во Кина се урна хотел-карантин за лица сомнителни на коронавирусот

Редакција
Најмалку 10 лица загинаа, а десетици се затрупани под урнатините на хотел што се урна во кинескиот град Куангжу, а кој служел како карантин за...