еМагазин

Tag : кабинет

Македонија ТОП СТОРИИ

Ахмети пеел во кабинетот на Груби, не за роденденот, туку за Денот на албанската азбука

Редакција
Лидерот на владејачката ДУИ, Али Ахмети пеел во кабинетот на првиот вицепремиер Артан Груби во зградата на Министерството за политички систем и односи помеѓу заедниците...
Македонија ТОП СТОРИИ

Пендаровски денеска ќе ги извршува редовните работни обврски, велат од Кабинетот по дојавата за бомба

Редакција
Кабинетот на претседателот ги почитува насоките на Министерството за внатрешни работи и примената на стандардните протоколи во вакви прилики, велат од Кабинетот на шефот на...
Македонија

Осум лица работеле за Касами во декември, општината им исплаќала по 10 денари

Редакција
Општина Тетово го објави списокот на договори на дело склучени со Општина Тетово за месец декември 2021 година. Има вкупно осум доброволни договори од по...
Македонија

Советник од кабинетот на министерот Наќе Чулев позитивен на корона вирусот

Редакција
Министерот за внатрешни работи Наќе Чулев денеска на својот Фејсбук профил информираше дека советник од неговиот кабинет е позитивен на Ковид-19. „Советникот не се инфицирал...
Македонија ТОП СТОРИИ

Едно лице од тимот на обезбедувањето на Пендаровски заболено од корона вирусот

Редакција
Во попладневните часови на 17 мај 2020 година (недела) извршено е тестирање за Ковид-19 на едно лице од тимот на обезбедувањето на претседателот Стево Пендаровски,...
Македонија

Советникот на Филипче кај кого полицијата откри марихуана, не е повеќе дел од неговиот кабинет

Редакција
Министерството за здравство информира дека Горјан Гилевски повеќе не е ангажиран со работа во ресорното министерство. „Најостро ги осудувам сите постапки на прекршување на закони...
Македонија

Во тек се политички консултации на повеќе нивоа, се разгледуваат опциите по Самитот на ЕУ

Редакција
Во тек се политички консултации на повеќе нивоа, се разгледуваат и анализираат сите опции, велат од Владата за МИА во врска со следните чекори што...
ЖИВОТ ТОП СТОРИИ

Фотографија од средбата со Ципрас, открива што чува Заев во витрината во неговиот кабинет

Редакција
Една од фотографиите кои ги чува премиерот Зоран Заев во витрината во неговиот кабинет е таа со поранешниот премиер на Грција, Алексис Ципрас, поранешниот грчки...
Македонија

Кабинет на Иванов: Претседателката на ДКСК со невистини се обидува да ја манипулира јавноста

Редакција
Кабинетот на поранешниот претседател Ѓорге Иванов соопшти дека Договорот склучен со Службата за општи и заеднички работи  (СОЗР) наменет за користење простории за канцеларија на...
ЖИВОТ

Израелскиот амбасадор направи “стој на раце” во кабинетот на Пендаровски

Редакција
Израелскиот амбасадор Дан Орјан направи “стој на раце” во кабинетот на претседателот Стево Пендаровски. “Оваа фотографија, “стој на раце” со израелскиот амбасадор Дан Орјан нека...