еМагазин

Tag : кабинет

Македонија ТОП СТОРИИ

Детален преглед: Кој се биде дел од кабинетот на претседателот Пендаровски?

Никола Осило
Претседателот Стево Пендаровски, го комплетираше составот на својот кабинет. Генерален секретар ќе биде Миле Бошњаковски, кој досега ја извршуваше функцијата портпарол на Владата, додека шеф
Македонија

Иванов се уште не доставил барање за буџет на неговиот иден кабинет

Редакција
Кабинетот на претседателот Ѓорге Иванов се уште не доставил барање до владината Служба за општи и заеднички работи за буџетот што му следува по завршувањето
НАША ТЕМА ТОП СТОРИИ

(Фото) Како ги минува Ѓорѓе Иванов последните денови како претседател?

Никола Осило
За неколку дена по одржувањето на изборите закажани за 5 мај би требало да се знае кој ќе биде новиот претседател на државата. Тоа ќе
Македонија

Иванов: Никој не го спречува Собранието да го повтори направениот преседан

Редакција
Никој не го спречува Собранието да го повтори веќе направениот преседан и на незаконски начин, без потпис од претседателот на државата во Службен весник да објави
Македонија ТОП СТОРИИ

Врховниот командант на АРМ, претседателот Иванов не беше на церемонијата за подигање на знамето на НАТО

Редакција
Врховниот командант на Армијата на Република Македонија (АРМ), претседателот Ѓорге Иванов не присуствуваше на денешната церемонија на подигнувањето на знамето на НАТО пред зградата на
Македонија ТОП СТОРИИ

Вонредно обраќање на Иванов: Не се разговарало за воена состојба, прашање е кој сакал да го злоупотреби Кабинетот на претседателот

Никола Осило
Во Кабинетот на претседателот на Република Македонија никогаш не се разговарало, ниту се размислувало за прогласување вонредна или воена состојба, рече денеска претседателот Ѓорге Иванов
Македонија

Кабинетот на Иванов отфрла вмешаност во собраниските настаните од 27 април

Никола Осило
Кабинетот на претседателот на Република Македонија вечерва преку пишано соопштени ги отфрли, како што се наведува, континуираните и очајни обиди за вмешување на претседателот на
Бизнис

Министерот Бектеши бара советник за инвестиции, нето плата 36.863 денари

Редакција
Кабинетот на министерот за економија, Крешник Бектеши, објави оглас за вработување на посебен советник за инвестиции на определено време. Паричниот износ на основната нето плата
Бизнис

Ден по референдумот: Фондот за здравство вработува десет лица

Никола Осило
Агенцијата за администрација објави оглас за вработување на 10 јавни службеници во Фондот за здравствено осигурување на Македонија. Се бараат двајца шефови на кабинет, стручен
Македонија

Цел владин кабинет на социјални мрежи: 23 користат „Фејсбук“, а 14 се активни на Твитер“ и „Инстаграм“

Редакција
23 од 26 министри во Владата на Република Македонија активно користат Фејсбук, покажа втората годишна Анализа направена во периодот од 23 до 28 Јули 2018