еМагазин

Tag : Ленче Ристоска

НАША ТЕМА ТОП СТОРИИ

Каков имот пријавила Ленче Ристоска, која е назначена за јавен обвинител за врски со Европравда

Редакција
Обвинителката Ленче Ристоска вчера беше назначена за јавен обвинител за врски со Европравда, Агенцијата на Европската Унија за соработка во кривичното правосудство. ПОВРЗАНИ ВЕСТИ Ленче...
Македонија ТОП СТОРИИ

Ленче Ристоска назначена за прв македонски јавен обвинител за врски со Европравда

Редакција
Обвинителката од поранешното Специјално јавно обвинителство, Ленче Ристоска стана првиот македонски јавен обвинител за врски со Европравда, Агенцијата на Европската Унија за соработка во кривичното...
Македонија ТОП СТОРИИ

Измените на Кривичниот законик ги доживувам како навреда на сите професионалци, вели Ристоска

Редакција
Последните измени на Кривичниот законик лично ги доживувам како навреда на сите професионалци кои се вложија, пред се, во борбата против корупцијата, изјави денеска обвинителката...
Македонија ТОП СТОРИИ

Постапка за Ленче Ристоска по нејзините критики за влијание во Советот на јавни обвинители

Редакција
Претседателот на Советот на јавни обвинители, Антонио Јолевски во изјава за медиумите истакна дека изјавата на јавниот обвинител Ленче Ристоска околу тоа дека Советот на...
Македонија

Последиците од незаконското прислушување се од огромни размери, рече на судењето за „Таргет-Тврдина“ обвинителката Ристоска

Редакција
Во рамките на незаконски прислушкуваните разговори биле следени три категории на лица, таргети, лица соговорници и оштетени лица, односно лица под посебни истражни мерки, сподели...
Македонија ТОП СТОРИИ

„Ќе беше добро ова да беше сценарио за филм, но за жал ова е реалност“, рече обвинителката Ристоска во завршните зборови за „Таргет-Тврдина“

Редакција
Во Кривичниот суд во Скопје обвинителите Ленче Ристоска и Трајче Пеливанов денеска ги даваат завршните зборови за случајот „Таргет и Тврдина“, кој се однесува на...
ЖИВОТ

Најдена и втората хаска на обвинителката Ленче Ристоска

Редакција
Обвинителката Ленче Ристоска информираше дека и второто куче Астра е најдено и е дома. „Благодарам на сите за вашата помош и поддршка денес. Помошта која...
ЖИВОТ

Најдено едно од кучињата на обвинителката Ленче Ристоска

Редакција
Благодарение на Самет, Зоне е дома! Среќни сме што имаме вакви пријатели и соседи. Се надевам дека ќе ја најдеме и Астра, напиша на својот...
ЖИВОТ

Украдени две слепи кучиња хаски од обвинителката Ленче Ристоска

Редакција
Ленче Ристоска, поранешната специјална јавна обвинителка, на својот профил на Фејсбук објави дека од семејната куќа во тетовското село Лешок им се украдени две кучиња...
Македонија ТОП СТОРИИ

Ленче Ристоска со емотивна порака за последниот работен ден на вработените во СЈО

Редакција
Горчлив е вкусот на разделбата и сите неостварени планови, но слатки се спомените за заеднички совладаните предизвици и споделената енергија, напиша на социјалните мрежи обвинителката...