еМагазин

Tag : музика

Свет ТОП СТОРИИ

(Видео) Најдоброто од отварањето на карневалот во Рио де Женеиро: Секси танчерки ги преплавија улиците

Редакција
Иако започна со еден час задоцнување поради големата бура што го зафати Рио де Женеиро, традиционалниот карневал завчера беше отворен со парада на прекрасни танчерки...
Забава

Почина легендарниот британски диџеј и продуцент Andrew Weatherall

Редакција
Еден од највлијателните британски диџеи и музички продуценти Andrew Weatherall почина денеска на 56 години. Тој стана познат за време на ерата на есид хаус...
Забава ТОП СТОРИИ

(ВИДЕО) Нашиот Џамбо Агушев правеше музика за филм на режисерот на „Паразит“, кој собра 4 Оскари

Редакција
На малкумина во Македонија им е познат фактот дека нашиот музичар, струмичанецот Џамбо Агушев пред неколку години работел на музиката за филмот „Окја“ на јужнокрејскиот...
Забава

Кога зрелоста се цени: Суперхикс добија свои восочни фигури!

Редакција
Суперхикс се на македонската музичка сцена од минатиот век. Имаат направено преку 200 концерти во најмалку 20 до 30 земји низ Европа. На толку музика,...
БАШ НИ Е ЌЕФ ТОП СТОРИИ

(Видео) Новата реклама на „Самсунг“ со музика од македонската издавачка куќа и компанија за лиценцирање на музика „Филтер Лабел“

Редакција
Македонската издавачка куќа и компанија за лиценцирање на музика „Филтер Лабел“ ја заврши 2019 година со два исклучително значајни пласмана на песни од сопствениот каталог....
БАШ НИ Е ЌЕФ ТОП СТОРИИ

(Галерија) Незаборавно музичко патување со звуците на музиката од грчки филмови

Редакција
Концертот на Фоивос Деливориос синоќа го исполни Клуб ресторанот МКЦ до последното место. Музиката од грчките филмови со задоволство ја слушаа присутните, а Деливоријас заедно...
Забава

Петочки Midday Madness забава со KiNK од 17 часот во „Three Kitchen & Bar“

Редакција
Повторно журка продуцирана по светски стандарди со врвен артист. KiNK ќе настапи на 20-ти септември, петок, во „Three Kitchen & Bar“ со почеток од 17...
Локално

Нападнати полицајци во Охрид кои барале да се намали гласна музика

Никола Осило
На 29.08.2019 во 01.30 часот во СВР Охрид биле приведени И.А. и Д.М. поради физички напад на полициски службеници, информира МВР. На 28.08.2019 во 23.30 часот...
ЖИВОТ

Апел од средното музичко училиште: „Денови на македонската музика“ не смеат да згаснат

Редакција
Откако манифестацијата „Денови на македонската музика“ не доби ниту денар преку Годишната програма на Министерството за култура, реакции пристигаат од сите страни. Од средното музичко...
Забава

Убава вест: Владимир Четкар ја освојува Јапонија со неговата музика

Никола Осило
Еден од најпознатите македонски музичари, охриѓанецот Владимир Четкар е слушан во Јапонија. Тој на својот фејсбук профил објави линк од јапонско радио на кое се...