еМагазин

Tag : пешак

Локално

Прегазен пешак во Кочани се бори за живот, возачот избегал

Редакција
Од МВР информираа дека на 18.01.2024 година во 21.00 часот во Полициската станица Кочани било пријавено дека на ул.„Тодосија Паунов“ во Кочани, патничко возило удрило...
Локално ТОП СТОРИИ

22-годишно момче прегази пешак на патот Куманово-Крива Паланка, кој почина

Редакција
Дваесет и две годишно момче синоќа на магистралниот пат Куманово-Крива Паланка прегази 59-годишен пешак, кој почина на лице место, информираа од СВР Куманово. -Во 20.10...
Локално ТОП СТОРИИ

Усмртен пешак на патот Кичево-Охрид

Редакција
61-годишен жител на дебарското село Могоче го загуби животот откако во него удрил „мерцедес“ на регионалниот пат Кичево-Охрид во населбата Горица, информираат од МВР. Мерцедесот...
Локално ТОП СТОРИИ

17-годишна девојка почина откако беше прегазена на булеварот Борис Трајковски во Скопје

Редакција
17-годишна девојка почина откако пред неколку дена беше прегазена на булеварот “Борис Трајковски“ кај Пинтија во Скопје. Несреќата се случи на 30. август во 22:30...
Локално ТОП СТОРИИ

Дваесетгодишен скопјанец усмрти 54-годишен пешак на автопатот Скопје-Куманово, па избегал

Редакција
Дваесетгодишниот скопјанец Џ.И. со живеалиште во Швајцарија, синоќа, во 20:43 часот, на автопатот Скопје-Куманово, со возило „ауди“ го удрил 54-годишниот Г.С., кој починал на самото...
Локално ТОП СТОРИИ

Скопјанка загина во Ѓорче Петров, ја прегазило 25-годишно момче

Редакција
Патничко возило „мерцедес“ со скопски регистарски ознаки, управувано од Р.М.(25) од село Глумово, скопско, вчера во 12:07 часот на улицата „Ѓорче Петров“ во Скопје удрило...
Локално ТОП СТОРИИ

Момчето кое усмрти пешак во Скопје немало возачка, го возел автомобилот на татко му

Редакција
Јавен обвинител од Основното јавно обвинителство Скопје до судија за деца при Основниот кривичен суд Скопје поднесе барање за поведување подготвителна постапка кон дете во...
Локално ТОП СТОРИИ

Пешак загина во Скопје по удар од возило управувано од 18-годишно момче

Редакција
Скопјанецот Ш.Р. (71) загина синоќа, во сообраќајна несреќа, во Скопје, откако на крстосницата од улиците „Кемал Сејфула“, „Александар Урдаревски“ и „Босна и Херцеговина“, во него...
Локално ТОП СТОРИИ

Почина 23 годишна девојка која како пешак тешко беше повредена на 15 август во Тетово

Редакција
Во Клиничкиот центар во Скопје почина 23 годишната Теодора Р., од тетовско Сараќино која беше тешко повредена како пешак на 15 август околу 22 часот...
Локално ТОП СТОРИИ

Пешак прегазен кај Општина Ѓорче Петров, почина на лице место

Редакција
Едно лице загина синоќа кај Општина Ѓорче Петров во Скопје, откако во него удрил автомобил, соопштија од МВР за МИА. – Пријавено е дека кај...