еМагазин

Tag : пилоти

Балкан ТОП СТОРИИ

Загинаа двајцата пилоти од канадерот што се урна на грчкиот остров Евија

Редакција
Двајцата пилоти, на возраст од 27 и 34 години загинаа откако кусо пред 15 часот по локално време се урна канадерот со кој го гаснеа...
Балкан ТОП СТОРИИ

(Видео) Се урна канадер кој гаснеше оган на Евија, во тек е потрага по пилотите

Редакција
Со два хеликоптери на грчкото воено воздухопловство во тек е акција за пребарување и спасување на двајцата пилоти, кои биле во Канадерот што кусо пред...
Бизнис ТОП СТОРИИ

„Таа може да лета“: Програмата на „Виз ер“ има цел да ги урне родовите бариери во авијацијата

Редакција
„Виз ер“ денеска го објави лансирањето на својата програма за кадети Таа може да лета, дел од академијата на „Виз ер“ за пилоти, наменета за...
Свет

Академијата за пилоти на „Виз ер“ го засилува регрутирањето на кадети

Редакција
Авиокомпанијата „Виз ер“ денес објави дека го засилува регрутирањето за својата Pilot Academy, водечка програма за обука на пазарот за високо мотивирани кандидати да ја...
ДОБРОСОСЕДСТВО

Грчките пилоти ќе го чуваат македонското небо бесплатно

Редакција
Стабилноста на регионот е цената што треба да и ја плати земјава на Грција за надзорот на безбедноста на македонскиот воздушен простор, кој согласно она...
Бизнис ТОП СТОРИИ

Дирекцијата за заштита и спасување вработува седум лица, плата до 71.980 денари

Редакција
Дирекцијата за заштита и спасување објави оглас за вработување на седум лица. Се бараат раководител на одделение за специјализирани услуги со воздухопловите за плата од...