еМагазин

Tag : поплави

Свет ТОП СТОРИИ

(Видео) Катаклизма во Австралија: Бури со град како орев, поплави, пожари и суша

Редакција
Силна бура проследена со град денеска погодија делови од Австралија, вклучувајќи и многу делови погодени со пожари, додека пожарите и натаму се шират во источните...
Свет ТОП СТОРИИ

(Видео) Катастрофална поплава во Венеција: Цел град „буквално“ под вода

Никола Осило
Две жртви и огромна материјална штета на хотели, згради, куќи, но и на непроценливите историски зданија има по катастрофалната поплава во Венеција. Градот е се...
Македонија

Можни поплави: ДЗС ја зголеми мобилноста поради најавата за обилни врнежи

Редакција
Согласно информација од УХМР за можноста од серија обилни врнежи дожд од над 50 литри на метар квадратен, а во крајните западни и југоисточни делови...
Македонија

Се закануваат поплави: Можни излевања на реките, најкритично во источна Македонија

Никола Осило
Врнежите што ќе ја зафатат земјава од денеска попладне и во текот на ноќта, ќе се интензивираат во среда и можно е да предизвикаат не...
Свет

Во поплавите во Индија загинаа повеќе од 160 луѓе

Редакција
Најмалку 164 луѓе загинаа во поплавите, што од 8 август, ја зафатија јужната индиска држава Керала, а спасувачките тимови со хеликоптери и чамци ги евакуираа...