еМагазин

Tag : поплави

Македонија

Можни поплави: ДЗС ја зголеми мобилноста поради најавата за обилни врнежи

Редакција
Согласно информација од УХМР за можноста од серија обилни врнежи дожд од над 50 литри на метар квадратен, а во крајните западни и југоисточни делови
Македонија

Се закануваат поплави: Можни излевања на реките, најкритично во источна Македонија

Никола Осило
Врнежите што ќе ја зафатат земјава од денеска попладне и во текот на ноќта, ќе се интензивираат во среда и можно е да предизвикаат не
Свет

Во поплавите во Индија загинаа повеќе од 160 луѓе

Редакција
Најмалку 164 луѓе загинаа во поплавите, што од 8 август, ја зафатија јужната индиска држава Керала, а спасувачките тимови со хеликоптери и чамци ги евакуираа