еМагазин

Tag : рибар

Локално

Рибар „уловил“ граната

Никола Осило
На 28.08.2018 година околу 18,30 часот, во коритото на река Вардар, покрај патот Јегуновце – Радуша, во месноста „Синанови ливади“, риболовец пронашол експлозивно средство, информира...
Локално

Рибар пронашол безживотно тело во водите на Дебарско Езеро

Редакција
Денеска во 06,30 часот било пријавено дека во водите на Дебарско Езеро од страна на рибар, пронајдено било телото на Ј.К. (54) од Дебар, кој...