еМагазин

Tag : убавина

МОЈ СТАВ ТОП СТОРИИ

(Галерија) Жолти килими од цвеќиња за добредојде на Плачковица и дрвја како од сцени од „Аватар“

Силвана Жежова
Македонија е држава која изобилува со прекрасни природни убавини. Не, овојпат нема да говорам колку е загадена и колку истите се уништени од самиот човек,...
Локално

(Галерија) Убавините на Скопје во есен

Редакција
Град Скопје објавија преубави фотографии од есента во Скопје, со целото шареноло кое ова годишно време го носи. Дали сте на пешачките или велосипедските патеки...
ТОП СТОРИИ ЧИСТА ОКОЛИНА

(Фото) Тажни сцени од некогашната убавина: Преспанското езеро исчезнува

Редакција
Загрижени граѓани на социјалните мрежи потворно објавуваат фотографии на кое може да се види катастрофалната состојба во која се наоѓа Преспанското езеро. Водата на одредени...
БАШ НИ Е ЌЕФ

(Галерија) Модна писта во Милано со Lisca за позитивна слика на телото

Редакција
Втора година по ред се одржа специфичен настан, „флеш моб“ кој ги изненади посетителите на Пјаца Дуомо во Милано. На почетокот на март, Лаура Броши,...
Забава

(Фото) Елена Ристеска ја покажа нејзината природна убавина

Редакција
Една од најпознатите македонски поп-пејачки Елена Ристеска на својот Инстаграм профил објави серија фотографии кои ја откриваат нејзината природна убавина. Освен што го покажуваат нејзиното...
ЖИВОТ

Одвојте време за себе и за сопствената нега – Дерма Фест 2.0 – Кажи ми што е нега на Капитол мол почнува денес!

Редакција
Минатата година илјадници посетители ја имаа шансата да се запознаат со начините како да ја негуваат својата кожа. Тие при посетата на Капитол мол воочија...
ЖИВОТ

(Видео) Ивана и Јулија Кнез заштитни лица за кампањата La Vita è Bella

Редакција
Ќерката Ивана и мајката Јулија Кнез потпишаа договор за заштитни лица за камапњата за убавина La Vita è Bella. Со овој проект тие ќе направат...