еМагазин

Tag : убавина

БАШ НИ Е ЌЕФ

(Галерија) Модна писта во Милано со Lisca за позитивна слика на телото

Редакција
Втора година по ред се одржа специфичен настан, „флеш моб“ кој ги изненади посетителите на Пјаца Дуомо во Милано. На почетокот на март, Лаура Броши,
Забава

(Фото) Елена Ристеска ја покажа нејзината природна убавина

Никола Осило
Една од најпознатите македонски поп-пејачки Елена Ристеска на својот Инстаграм профил објави серија фотографии кои ја откриваат нејзината природна убавина. Освен што го покажуваат нејзиното
ЖИВОТ

Одвојте време за себе и за сопствената нега – Дерма Фест 2.0 – Кажи ми што е нега на Капитол мол почнува денес!

Редакција
Минатата година илјадници посетители ја имаа шансата да се запознаат со начините како да ја негуваат својата кожа. Тие при посетата на Капитол мол воочија
ЖИВОТ

(Видео) Ивана и Јулија Кнез заштитни лица за кампањата La Vita è Bella

Редакција
Ќерката Ивана и мајката Јулија Кнез потпишаа договор за заштитни лица за камапњата за убавина La Vita è Bella. Со овој проект тие ќе направат