еМагазин

Tag : Вардар

Локално

Притвор за крадецот кој беше фатен од полицајката која го преплива Вардар за да го уапси

Редакција
Јавен обвинител од Основното јавно обвинителство Скопје поведе постапка против едно лице, 44-годишен жител на Скопје , за сторено кривично дело – Тешка кражба од
Локално

(ВИДЕО) Потег за почит: Полицајка го преплива Вардар за да фати опасен разбојник

Никола Осило
На 05.07.2019г. во 12.45 часот во Полициската станица Центар од полициска службеничка од СВР Скопје на Кеј Димитар Влахов, под мостот „Око„ бил приведен Б.Ш.(44) од
Спорт

Владата одлучи: На „Вардар“ 30 милиони денари, а на Бесир Алили милион денари за европските титули

Никола Осило
Владата денеска донесе одлука да му додели 30 милиони денари на Ракометниот клуб „Вардар“ за освоената титула Европски шампион во ракомет, како и одлука да
НАША ТЕМА ТОП СТОРИИ

„A дивите „тераси“ звани галии во Вардар, кога ќе ги рушат“: Твитер реакции за најавата за рушење на тераси на 20 кафе барови, гостилници и ресторани

Редакција
Од скопската Општина Центар најавија рушење на тераси на над 20 кафе барови, гостилници и ресторани, поради тоа што истите биле нелегално поставени. Информацијата предизвика
Спорт

(Видео) ОК Вардар ги исполнуваат своите цели и амбиции

Редакција
„Со спорт сум 7 години и мојата желба доаѓа од мали нозе, кога почнав од основно училиште да тренирам. Моите планови се да сум дел
МОЈ СТАВ ТОП СТОРИИ

Отказ за чистачот на ѓубре, тие ште не прават сите нас ѓубре секој ден уште се на работа

Редакција
Работникот во Комуналец затоа што фрли прашина во Вардар, која by the way е одамна сериозно загадена, не доби ни опомена, ни намалена плата, туку
НАША ТЕМА ТОП СТОРИИ

„Вработените во Владата и Собранието кои не „пљачкаат“ секој ден остануваат на работа“: Твитер за отказот на хигиеничарот кој фрлаше ѓубре во Вардар

Редакција
Различни реакции на социјалните мрежи за експресниот отказ на хигиеничарот кој фрлаше ѓубре во Вардар. Ви пренесуваме дел од твитовите: Ни опомена, ни казна, директно оставка.
Локално

(ВИДЕО) Хигиеничарот од „Комунална хигиена“ кој фрлаше отпад во Вардар, доби отказ

Редакција
По повод видео-материјалот објавен на неколку портали и на социјалните мрежи, каде што е прикажан вработен во ЈП „Комунална хигиена“- Скопје како собраниот отпад го
ЖИВОТ

(Галерија) Д-р Ивановски открива со какви повреди се соочувале ракометарите на Вардар за време на Лига на шампионите

Редакција
Шампионскиот пехар од ракометната Лига на шампионите пристигна и во Клиничката болница „Аџибадем Систина“. „Горди сме што веќе шеста година заедно со нашиот и ваш
БАШ НИ Е ЌЕФ

Заедно ја славиме победата на Вардар – шампионски бонус и подарок дрес

Редакција
По повод победата на Вардар во Лигата на шампиони, како долгогодишен пријател на клубот, Македонски Телеком подготви изненадување за корисниците. Од денес до 12 јуни,