еМагазин
Image default
Бизнис ТОП СТОРИИ

Бенетон во Ист Гејт Мол ја отвори најголемата продавница во Македонија

Италијанскиот бренд Бенетон вчера ја отвори својата најголема продавница во Македонија во скопскиот трговски центар Ист Гејт Мол.

Во продавницата за прв пат кај нас ќе биде достапна и колекцијата за долна облека Undercolor of Benetton, а како дел од групацијата ќе биде присутен и брендот Sisley.

Продавницата се наоѓа на првиот кат.

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Мукаетов за српски Профит: Продолжуваме да работиме на глобализацијата на брендот „Алкалоид“

Редакција

Мода од Свети Николе лани со намалена добивка

Редакција

Акционерите одобрија: Орце Камчев и Цветан Панделески може да ја купат биогасната електрана на ЗК „Пелагонија“ за 24 милиони евра

Редакција