еМагазин
Image default
Забава ТОП СТОРИИ

(Видео) Меморија по 30 години објави нова песна „За тебе“

Македонската група Меморија денеска во етерот после 30 години пушти нов сингл „За тебе“.

Групата најавува нов албум и нови песни.

Музиката, текстот и аранжманот се на Петар Георгиевски – Камиказа, снимена е во студио „Тра ла ла“, а продуценти се Мите Димовски и Давор Јордановски.

Групата ја сочинуваат Апостол Икономов – вокал, Рубин Динкоски – гитара, Давор Јордановски – клавијатури, Сашо Ангелов – тапани, Петар Георгиевски Камиказа – бас.

Фото: Фејсбук/Меморија

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

(Вознемирувачко видео) Русите со пукање ги растеруваат Украинци кои протестираат против окупацијата

Редакција

Нови 281 случаи на Ковид-19 од 2.275 тестови, 48 се реинфекции

Редакција

Денеска Парада на гордоста во Скопје

Редакција