еМагазин
Image default
Бизнис

Ангропромет Тиквешанка со драстичен раст на добивката

Ангропромет Тиквешанка АД Кавадарци во првите девет месеци од годинава оствари приходи од  50.699 илјади денари, кои се за 11.728 илјади денари поголеми од приходите во истиот период од минатата 2022 година, кога тие изнесувале 38.971 илјади денари, соопшти Друштвото преку Македонската берза.

-Друштвото оствари позитивен финансиски резултат во бруто износ од 1.211 илјади денари наспроти бруто добивката во истиот период за предходната 2022 година во износ од 414 илјади денари, што претставува зголемување на нето добивката за 797 илјади денари.

Во периодотод 01.01 – 30.09.2023 година Друштвото оствари расходи во износ од 50.007 илјади денари, кои се за 10.834 илјади поголеми од расходите во истиот период за минатата 2022 година кога тие изнесувале 39.173 илјади денари, велат од таму.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Ангропромет Тиквешанка лани со добивка и зголемени приходи

„Ангропромет Тиквешанка“ неколкукратно ја зголеми добивката

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

За 48.000 евра продаден блок акции од „Алкалоид“

Редакција

Тиквеш со голем раст на добивката во првото полугодие

Редакција

Тутунски комбинат Прилеп лани со добивка

Редакција