еМагазин

Рубрика: НАША ТЕМА

НАША ТЕМА ТОП СТОРИИ

Лакоми, мали, корумпирани човечиња: Твитерџиите за обидот на пратениците да се протне закон со кој ќе им се гарантира државна работа

Редакција
Група пратеници, меѓу кои и дел од Независната пратеничка група на ВМРО ДПМНЕ, бараат пратеничките бенефиции да им важат и по истекот на мандатот. Посакуваат
НАША ТЕМА ТОП СТОРИИ

Наместо дијалог, убиства и пукање редовна појава во ДУИ

Никола Осило
Редовна појава стануваат случаите во кои членови на владејачката ДУИ меѓусебно или со трети лица проблемите ги решаваат со пукање, за кои искуствата покажуваат дека
НАША ТЕМА ТОП СТОРИИ

Три сценарија за претседателските избори

Редакција
Престојните претседателски избори кои треба да се одржат во март или април следната година, повторно се актуелни. Сега, во политичките кругови не се во фокусот
НАША ТЕМА ТОП СТОРИИ

Во Британија личност на годината, во Македонија „сотона“: Кој е Џорџ Сорос?

Никола Осило
Британското издание на реномираниот „Фајненшл тајмс“ го прогласи милијардерот  Џорџ Сорос за личност за 2018 година. Од друга страна, голем дел од македонските политичари и
НАША ТЕМА ТОП СТОРИИ

Твитер „полуде“ за Законот за амнестија: „Господа од СДСМ објавете јавно дека сте во коалиција со ВМРО-ДПМНЕ“

Никола Осило
Лавина реакции на социјалните мрежи предизвика едногласната одлука на пратениците во Собранието за Законот за амнестија со кој се дефинира кој ќе биде амнестиран, а
НАША ТЕМА ТОП СТОРИИ

Твитер му „закачи“ нов алијас на министерот за надворешни работи: Никола Димитров – Никиликс

Никола Осило
Безброј реакции на социјалните мрежи предизвика објавата на Викиликс дека министерот за надворешни работи Никола Димитров се водел како „заштитен извор“ на американската амбасада два
НАША ТЕМА ТОП СТОРИИ

Твитер „збесна“ за синусите на Александар Трајковски: „Д-р Груевски врши преглед на простата секој вторник и четврток“

Никола Осило
Голем број реакции на социјалните мрежи предизвика објавата на фотографијата на која што Александар Трајковски се гледа во друштво на екс-премиерот Никола Груевски во Будимпешта,
НАША ТЕМА ТОП СТОРИИ

Ќе излезат ли од притвор: Камчев нуди гаранција дека нема да избега од 14, а Мијалков од 1 милион евра

Редакција
Бизнисменот Орце Камчев и бизнисменот Сашо Мијалков, кој е и поранешен прв човек на Управата за безбедност и контраразузнавање (УБК) нудаат невообичено за наши услови
НАША ТЕМА ТОП СТОРИИ

Што работи фирмата Атриум на братот на пратеникот Крсто Мукоски, која „растура“ на тендери

Редакција
Фирмата „Атриум“ од Вевчани, која ја водат членови на поширокото семејство на пратеникот Крсто Мукоски, неговиот брат Бобан и неговиот татко Милан, повторно е во фокусот
НАША ТЕМА ТОП СТОРИИ

Твитер фати сеир за сведочењето на Пимен: „Влегуваат поп, Бетмен и нинџа во кафана…“

Никола Осило
Твитерџиите не им останаа должни на отец Пимен и на Богдан Илиевски (Бетмен велит) по вчерашното сведочење на владиката на судењето за собраниските настани на