еМагазин

Рубрика: НАША ТЕМА

НАША ТЕМА ТОП СТОРИИ

„Ќе ги амнестираме и после ќе викаме да не повтори“: Твитер реакции за двегодишнината од настаните од 27 април

Редакција
Денеска се обележуваат две години од немилите настани во македонското Собрание. Реакциите на социјалните мрежи се различни. Ви пренесуваме дел од реаакците на твитерџиите: 27.04
НАША ТЕМА ТОП СТОРИИ

Каков имот пријавила: Мира „дизел“ има само кредит и кредитна картичка

Редакција
Пратеничката на СДСМ, Мира Стојчевска, која на јавноста и стана позната по големите патни трошоци кои и биле исплатени од Собранието, од пред неколку месеци,
НАША ТЕМА ТОП СТОРИИ

Каков имот пријавил Киро Здравев, новиот претседател на Судскиот совет

Редакција
За новиот претседател на Судскиот совет, Киро Здравев на веб страната на Државната комисија за спречување на корупција можат да се најдат два анкетни листа.
НАША ТЕМА ТОП СТОРИИ

Кој е наследникот на Караџовски, Киро Здравев, новиот претседател на Судскиот совет

Редакција
Судијата во Врховниот суд, Киро Здравев е новиот претседател на Судскиот совет. Тој е член на Судскиот совет од декември минатата година, а функцијата претседател на Советот
НАША ТЕМА ТОП СТОРИИ

Владата подарува луксузни возила: „Јагуар“ на општина Тетово, „Ауди А6“ на општина Куманово, „БМВХ5“ на Министерството за одбрана….

Никола Осило
Владата на една од последните седници донела одлука за отстапување на 16 запленети возила луксузни возила, комбиња, багер и трактор на повеќе општини, министерства и
НАША ТЕМА ТОП СТОРИИ

Твитер „полуде“ за новите фотки на Груевски: „Барок си купува, свцка“

Никола Осило
Лавина реакции на социјалните мрежи предизвикаа две нови фотографии од експремиерот Никола Груевски пред агенции за недвижности во Будимпешта, каде наводно гледал станови на продажба.
НАША ТЕМА ТОП СТОРИИ

„На Заев му дадоа метла, штета што не знае да лета„: Твитер реакции за најавената „чистка“ на премиерот

Редакција
Премиерот Зоран Заев повторно вети „чистка“ во власта, овојпат во изборна кампања. На изборна трибина доби и метла за „чистката“. Ви пренесуваме како реагираа на
НАША ТЕМА ТОП СТОРИИ

Твитер „збесна“ за изборите: „За прв пат Бојкотирам и ДУИ се на иста линија“

Никола Осило
Лавина реакции има на социјалните мрежи откако “горе-долу“ се знаат првичните резултати од првиот круг на претседателските избори. Ви пренесуваме дел од реакциите на Твитер:
НАША ТЕМА ТОП СТОРИИ

Гласовите со кои Киро Глигоров стана претседател „научна фантастика“ за Пендаровски и Силјановска

Редакција
Според првичните резултати објавени на веб страницата на Државната изборна комисија (ДИК) од обработени 99,57 отсто од гласовите, за Стево Пендаровски гласале 322.605 граѓани, за
НАША ТЕМА ТОП СТОРИИ

Твитер фати сеир за изборите: „СДСМ нема да ја сфати пораката, ВМРО мисли дека сме заборавиле на режимот“

Никола Осило
Голем број реакции на социјалните мрежи има по завршувањето на денешниот изборен ден, на кој граѓаните гласаа за претседател на државата. Коментарите се однесуваат за