еМагазин

Рубрика: НАША ТЕМА

НАША ТЕМА ТОП СТОРИИ

Две куќи, стан, чамец, деловен простор: Каков имот пријавил Енвер Малиќи, кој стана почесен конзул на Мексико во Македонија

Редакција
Бизнисменот и заменик-градоначалник на Град Скопје, Енвер Малиќи и официјално стана почесен конзул на Мексико во Македонија. еМагазин го разгледа неговиот анкетен лист, кој го...
НАША ТЕМА ТОП СТОРИИ

Колку пари потрошил премиерот Зоран Заев на ресторани и хотели

Редакција
Користејќи ги податоците од алатката за отчетност и транспарентност, еМагазин ги анализираше податоците за личните службени трошења на премиерот Зоран Заев. За угостителски услуги преку...
НАША ТЕМА ТОП СТОРИИ

„Сејте си мирни, утре мош со секира и на вашето дете ќе удри“: Твитер реакции за искасапените кучиња во скопски Аеродром

Редакција
Две бездомни кучиња викендов беа искасапени со секира во скопската општина Аеродром. Вознемирувачките убиства на животни во Македонија стануваат секојдневие, а надлежните институции за сега...
НАША ТЕМА ТОП СТОРИИ

Каков имот пријавил Фадил Бајрами, кој повторно е именуван за вицегувернер на Народната банка

Редакција
Фадил Бајрами повторно е именуван за вицегувернер на Народната банка. еМагазин го разгледа неговиот анкетен лист, кој го доставил до Државната комисија за спречување корупција...
НАША ТЕМА ТОП СТОРИИ

Кој е Фадил Бајрами, кој повторно е именуван за вицегувернер на Народната банка

Редакција
Фадил Бајрами повторно е именуван за вицегувернер на Народната банка. Кој е Бајрами? Според неговата официјална биографија тој е роден во Аранѓел, 1960 година. Бајрами...
НАША ТЕМА ТОП СТОРИИ

Колкави се платите: Зошто е добро да се преквалификувате за ИТ секторот?

Редакција
Владата вчера објави повик за ИТ обуки, односно со 35,1 милион денари ќе се преквалификуваат 1.253 невработени млади лица. ИТ професионалците се едни од најбараните...
НАША ТЕМА ТОП СТОРИИ

Комерцијална банка продава запленети уметнички слики, луксузни куќи и машини за да наплати кредити

Никола Осило
Луксузни куќи, деловни простории, фабрики и производствени погони, различни видови машини се само дел од недвижнините и производите кои ги нуди на продажба Комерцијална банка...
НАША ТЕМА ТОП СТОРИИ

Која е Симона Живковска, македонската актерка која ќе глуми во „Црната вдовица“ со Скарлет Јохансон

Редакција
Македонската актерка Симона Живковска ќе биде дел од филмот „Црната вдовица“ (Black Widow), работен според стриповите на „Марвел“. Филмот е во фаза на снимање, главната...
НАША ТЕМА ТОП СТОРИИ

Кои актуелни функционери ги гони СЈО?

Редакција
Специјалното јавно обвинителство (СЈО), чиј мандат истекува на 15 септември има отворено две истраги за актуелни функционери, „Попис“, во кој се води истрага за пратеникот...
НАША ТЕМА ТОП СТОРИИ

Колку и кои предмети СЈО треба да ги предедаде на Јавното обвинителство?

Редакција
Специјалното јавно обвинителство (СЈО) го доби дописот, што до нив го испрати државниот јавен обвинител Љубомир Јовески за префрлање на предметите, истрагите и предистрагите на...