еМагазин

Рубрика: НАША ТЕМА

НАША ТЕМА ТОП СТОРИИ

„Поради дефицит на кадри баџанакот на Талат го ставиле за член на Антикорупциска“ : Твитер се „вжешти“

Редакција
Еден од новите членови на Државната комисија за спречување на корупцијата е и Нури Бајрами, сопруг на сестрата на претседателот на Собранието, Талат Џафери. Тој за
НАША ТЕМА ТОП СТОРИИ

„На кого му треба Џез фестивал додека има Ѕвезде Гранда“: Твитер „прегреа„ за Годишната програма на Министерството за култура

Редакција
Лавина од претежно негативни коментари на социјалните мрежи по објавувањето на Годишната програма на Министерството за култура. Ви пренесуваме дел од реакциите на Твитер: Операта
НАША ТЕМА ТОП СТОРИИ

„Лесно е да бутнеш ограда. Оди уапси го Грујо“: Твитер за демонтирањето на оградата околу Владата

Редакција
Бројни реакции по социјалните мрежи за денешното отстранување на железната ограда околу Владата. Оградата беше отстранета, но бетонски столбови останаа. Ви пренесуваме дел од реакциите
НАША ТЕМА ТОП СТОРИИ

Твитер „зовре“ по јавните настапи на Бајрам: „Амди најреално ја има укапирано македонскава политика“

Никола Осило
Лавина реакции на социјалните мрежи предизвикаа јавните настапи на пратеникот Амди Бајрам кој најави кандидатура во трката за претседателските избори во април, годинава. Ви пренесуваме
НАША ТЕМА ТОП СТОРИИ

„Ако може некој од вмровците да му пренесе на Груевски дека Македонци не се пишува со мала буква“: Твитер „прегреа„

Редакција
Новиот Фејсбук статус (во два дела и поприлчно долг) на поранешниот македонски премиер, Никола Груевски, кој избега во Унгарија и доби политички азил, предизвика низа
НАША ТЕМА ТОП СТОРИИ

„Влеговме во НАТО, сега уште во 21 век да влеземе и ок сме„: Твитер се „загреа“

Редакција
Очекувано лавина од реакции на социјалните мрежи по денешното поштпишување на Протоколот за членство на Македонија во НАТО во Брисел. Ви пренесуваме дел од реакциите
НАША ТЕМА ТОП СТОРИИ

Кој е бизнисменот Мансаков, еден од кандидатите на ВМРО-ДПМНЕ за претседател на државата

Редакција
Еден од деветте кандидати за претседател на државата од опозициската ВМРО-ДПМНЕ е и бизнисменот, Ѓорги Манасков. Кој е Манасков? Манасков е електро машински инжинер. Завршил
НАША ТЕМА ТОП СТОРИИ

Твитер ја „подбра“ Владата: „Од кована ограда, најдобри железни опинци се прават“

Никола Осило
Голем број реакции на социјалните мрежи предизвика вчерашната одлука да се отстрани оградата околу Владата, поставена од минатата владејачка гарнитура. Ви пренесувема дел од реакциите
НАША ТЕМА ТОП СТОРИИ

И директорот на Дрисла во трка за претседател на државата: Кој е Горан Ангелов

Редакција
Еден од деветте кандидати за претседател на државата, кој се пријавил на огласот на ВМРО-ДПМНЕ е и актуелниот директор на скопската депонија „Дрисла“, Горан Ангелов.
НАША ТЕМА ТОП СТОРИИ

Каков имот пријавил судијата Јово Вангеловски

Редакција
еМагазин стартува серијал во кој ќе Ви пренесеме каков имот пријавиле судии и обвинители, актуелни во неколку судски спорови, кои се во фокусот на македонската