еМагазин

Рубрика: НАША ТЕМА

НАША ТЕМА ТОП СТОРИИ

Кој е Насер Нуредини, новиот министер за животна средина: Инвестициски банкар и консултант ќе не спасува од загадувањето

Редакција
Насер Нуредини ќе биде новиот министер за животна средина и просторно планирање. Кој е Нуредини? Роден е во Тетово во 1979 година. Со основно образование се
НАША ТЕМА ТОП СТОРИИ

Каков имот пријавил Зоран Заев, новиот министер за финансии

Редакција
Премиерот Зоран Заев извесно време ќе го води и Министерството за финансии. еМагазин го разгледа неговиот анкетен лист, кој го доставил до Државната комисија за
НАША ТЕМА ТОП СТОРИИ

Кој е Хусни Исмаили, новиот министер за култура: Лекар, професор, уредник на книги и радио-драми

Редакција
Новиот министер за култура, Хусни Исмаили, како што и е веќе познато на јавноста е лекар по професија. Овој податок предизвика лавина од реакции на социјалните
НАША ТЕМА ТОП СТОРИИ

Каков имот пријавил старо-новиот министер Садула Дураки

Редакција
Садула Дураки заминува од министерската позиција во Министерството за животна средина и просторно планирање, на нова министерска позиција во новото Министерство за политички систем и односи
НАША ТЕМА ТОП СТОРИИ

Кој е Горан Милевски, новиот министер за локална самоуправа

Редакција
Горан Милевски, актуелен пратеник и претседател на Либерално-демократската партија (ЛДП) ќе биде новиот министер за локална самоуправа. Кој е Милевски? Во неговата биографија, доставена до
НАША ТЕМА ТОП СТОРИИ

Каков имот пријавил Горан Милевски, новиот министер за локална самоуправа

Редакција
Претседателот на Либерално-демократската партија, пратеникот Горан Милевски ќе биде новиот министер за локална самоуправа. еМагазин го разгледа неговиот анкетен лист кој го доставил до Државната
НАША ТЕМА ТОП СТОРИИ

Шефот на кабинетот на бившиот министер Николовски, Трајан Димковски е новиот министер за земјоделство

Редакција
Трајан Димковски ќе биде новиот министер за земјоделство, шумарство и водостопанство. Кој е Димковски? Роден е во Куманово во 1967 година, стои во неговата биографија доставена
НАША ТЕМА ТОП СТОРИИ

Во биографијата на старо-новиот министер Садула Дураки заборавиле да стават дека не се „бави“ со граѓаните

Редакција
Комуникативен, способен за работа под стрес, работа во група, со солидни менаџмент способности…, тоа се дел од другите способности, кои стојат во биографијата испратена до
НАША ТЕМА ТОП СТОРИИ

„Ало бе што беше бруто, нето?!“: Твитер реакции оти Заев ќе биде и премиер и министер за финансии

Редакција
Премиерот Зоран Заев ќе биде и министер за финансии, оти годинава ќе била посветена економијата. Информацијата ги “запали“ социјалните мрежи, а еве дел од твитовите:
НАША ТЕМА ТОП СТОРИИ

„Метла ли е, центрифуга ли е?“: Твитер реакции за новите министри и реконструкцијата на Владата

Редакција
По бројни најави конечно јавноста слушна од премиерот Зоран Заев, кој ќе бидат новите министри. Според предлогот кој ќе го достави до Собранието, Трајан Димковски е предложен