еМагазин

Рубрика: НАША ТЕМА

НАША ТЕМА ТОП СТОРИИ

Твитер „зовре“ за катастрофата во Струга: „Трска гори, Влада се чешла“

Никола Осило
Лавина реакции на социјалните мрежи предизвика вчерашната вест дека повторно е опожарена трска на струшкото крајбрежје. Граѓаните се револтирани што ниту општината Струга, ниту Владата
НАША ТЕМА ТОП СТОРИИ

Твитер „збесна“ за заканите на ИВЗ: „Имот или нема гласови од верниците за Стево“

Никола Осило
Лавина рекации на социјалните мрежи предизвика преписката меѓу Исламската верска заедница (ИВЗ) и Владата, која беше јавно објавена од владините служби со оценка дека ИВЗ
НАША ТЕМА ТОП СТОРИИ

„Е не бе, како Ева и Александра Заеви„: Твитерџиите во одбрана на синот на Силјановска што свири на кавал во парк

Редакција
Твитерџиите се гневни на објавениот твит за синот на претседателската кандидатка Гордана Силјановска Давкова, Павле кој свири на кавал во Градскиот парк. Најголем дел од
НАША ТЕМА ТОП СТОРИИ

На што најмногу пари потрошила Шекеринска

Редакција
Министерката за одбрана и вицепремиерка, Радмила Шекеринска, најмногу пари потрошила на авионски карти, покажува Алатката за отчетност на Владата. За разлика од другите министри, Шекеринска
НАША ТЕМА ТОП СТОРИИ

Анѓушев најмногу пари потрошил на авионски карти и угостителски услуги во институциите

Редакција
Вицепремиерот за економски прашања Кочо Анѓушев, најмногу пари потрошил на авионски карти и угостителски услуги преку мензи, ресторани и бифеа во рамките на институциите, покажува
НАША ТЕМА ТОП СТОРИИ

Колку пари на граѓаните потрошил премиерот Заев на ресторани и хотелско сместување

Редакција
Премиерот Зоран Заев најмногу пари потрошил на угостителски услуги преку мензи, ресторани и бифеа во рамките на институциите, 2.279.130 денари за периодот јуни-ноември 2018 година, покажува
НАША ТЕМА ТОП СТОРИИ

Твитер го „подбра“ Уставниот суд: „Ќе се гради до даска! Профитот пред се!„

Никола Осило
Лавина реакции на социјалните мрежи предизвика одлуката на Уставниот суд времено да го стопира мораториумот за градба во скопската општина Центар додека одлучи дали оваа
НАША ТЕМА ТОП СТОРИИ

Министерот Фазлиу не ги бендисува мензите по институциите, повеќе си претпочита ресторани

Редакција
Алатката за отчетност на Владата за периодот јуни-ноември 2018 година покажува дека министерот за локална самоуправа Сухејл Фазлиу, не претпочита да користи угостителски услуги преку мензи,
НАША ТЕМА ТОП СТОРИИ

„Мерцедесот Ви легна“: Твитер за пренамената на комбиња од земјоделие во возила за брза помош

Редакција
Најавата дека осум комбиња на Министерството за земјоделство, шумарство и водостопанство, кои се неупотребувани, а се стари неколку години ќе бидат пренаменети во возила на брзата
НАША ТЕМА ТОП СТОРИИ

„Стефче ако гарантира со имот може пола Шутка да ја извади на слобода„: Твитер реакции за апсењето на Јакимовски

Редакција
Денешното апсење на поранешниот градоначалник на Општина Карпош и лидер на партијата ГРОМ, Стевчо Јакимовски, поради, како што соопштија од МВР, бесправна легализација и откуп