еМагазин

Рубрика: НАША ТЕМА

НАША ТЕМА ТОП СТОРИИ

Каков имот пријавил ексминистерот и актуелен пратеник, Љупчо Димовски

Редакција
Поранешениот министер за земјоделство, шумарство и водостопанство и актуелен пратеник, Љупчо Димовски, заедно со уште двајца поранешни министри за земјоделство, шумарство и водостопанство Михаил Цветков и
НАША ТЕМА ТОП СТОРИИ

Кој е Љупчо Димовски

Редакција
Поранешениот министер за земјоделство, шумарство и водостопанство и актуелен пратеник, Љупчо Димовски, заедно со уште двајца поранешни министри за земјоделство, шумарство и водостопанство Михаил Цветков и
НАША ТЕМА ТОП СТОРИИ

„Уапсени поранешни министри. Ако се по барање на СЈО пуштете ги со време„: Твитер се „вжешти„

Редакција
Бројни реакции по социјалните мрежи по информацијата дека неколку поранешни министри и заменик министер за земјоделие, шумарство и водостопанство се приведени на распит во Кривичниот
НАША ТЕМА ТОП СТОРИИ

Кој е Филип Петровски, вториот официјален кандидат за претседател на државата

Редакција
Филип Петровски е вториот официјален кандидат за претседател на државата, кој на престојната Конвенција на ВМРО-ДПМНЕ во Струга ќе се „бори“ да биде кандидат за
НАША ТЕМА ТОП СТОРИИ

Каков имот пријавил обвинителот на СЈО, Трајче Пеливанов

Редакција
еМагазин стартува серијал во кој ќе Ви пренесеме каков имот пријавиле судии и обвинители, актуелни во неколку судски спорови, кои се во фокусот на македонската
НАША ТЕМА ТОП СТОРИИ

Твитер го „подбра“ Заев: „Макрон му кажал на Заев дека Франција ќе излезе од Г8 за ние да влеземе“

Никола Осило
Лавина реакции на социјалните мрежи предизвика изјава на премиерот Зоран Заев дека Велика Британија ослободила место во Европската Унија со што се отвара простор Македонија
НАША ТЕМА ТОП СТОРИИ

Каков имот пријавила специјалната обвинителка Лиле Стефанова

Редакција
еМагазин стартува серијал во кој ќе Ви пренесеме каков имот пријавиле судии и обвинители, актуелни во неколку судски спорови, кои се во фокусот на македонската
НАША ТЕМА ТОП СТОРИИ

Твитер „полуде“ за избришаните снимки од Албанија: „Груевски како Каспер, камера не го фаќа“

Никола Осило
Лавина реакции на социјалните мрежи предизвика информацијата дека биле избришани снимките од безбедносните камери во Албанија од периодот кога експремиерот Никола Груевски пребега за да
НАША ТЕМА ТОП СТОРИИ

Студентите ја обожаваат: Која е Гордана Силјановска-Давкова, можен кандидат за претседател на државата

Редакција
Триесетина професори, академици, интелектуалци, во отворено писмо ја повикаа професорката на Правниот факултет во Скопје, Гордана Силјановска-Давкова, да се кандидира за претседател на државата на престојните
НАША ТЕМА ТОП СТОРИИ

Каков имот пријавил обвинителот на СЈО, Стевчо Донев

Редакција
еМагазин стартува серијал во кој ќе Ви пренесеме каков имот пријавиле судии и обвинители, актуелни во неколку судски спорови, кои се во фокусот на македонската