еМагазин

Рубрика: Убава приказна

Убава приказна

(Галерија) Најголемата германска компанија во светот ThyssenKrupp слави 10 години на македонскиот пазар

Редакција
Лидерот во производство и продажба на лифтови, ескалатори, подвижни траки, авио мостови и други транспортни и индустриски системи во Македонија, Новако, член на светски водечката
Убава приказна

(Видео) Врвни машини на прилепски „Микросам“ за изработка на делови за авиони и вселенски летала

Редакција
Прилепската компанија „Микросам АД“ е светски бренд за производство на современи, компјутерски управувани машини за производство на композитни материјали. На видеото (0:30) се прикажани врвните
ТОП СТОРИИ Убава приказна

(ВИДЕО) Тинејџерите „одлепија“ по нив: Кои се македонските јутјубери Марко Марковиќ и Стефан Рашковиќ

Редакција
Македонските јутјубери Марко Марковиќ или GP и Стефан Рашковиќ или Steffonator за неколку часа успеаа да продадат илјада примероци од нивната прва книга „Нашиот пат“ (што многу ретко
ТОП СТОРИИ Убава приказна

Елзесер: Во Маврово се чувствувам како дома, овде има еден сосема друг Јохан

Силвана Жежова
Со познатиот скопски угостител Јохан Елзесер, сакав да направам интервју за да видам зошто толку го фали Маврово, бидејќи го рекламира како Сент Мориц. Таа
ТОП СТОРИИ Убава приказна

(Галерија) Тања Иванова изработува фустани кои изгледаат како уметнички дела на телата

Редакција
Облечени во некоја од креациите на Тања Иванова, може да кажете дека носите уметничко дело на себе, без воопшто да претерате во таа констатација. Фустаните
ТОП СТОРИИ Убава приказна

(Галерија) Владимир Чадиковски е официјално лице на Volvo за Македонија

Редакција
Автомобилот на годината за 2018 Volvo XC40 и Мажот на годината за 2018, д-р Владимир Чадиковски склучија моќно партнерство. Доктор Владимир Чадиковски е официјално лице
ТОП СТОРИИ Убава приказна

(Галерија) Фабрика „Карпош“ прослави 70 години постоење

Редакција
Градежната компанија Фабрика Карпош АД прослави 70 години од своето постоење. Компанијата која е основана пред 70 години е специјализирана во нискоградбата, високоградбата, производството на
ТОП СТОРИИ Убава приказна

(Фото) Концерт за паметење на Симон Трпчески и Македонската филхармонија

Редакција
Синоќа во прекрасниот амбиент на Македонската филхармонија, нашиот пијанист со интернационална слава, маестро Симон Трпчески, одржа незаборавен концерт пред македонската публика. Присутните уживаа во музиката
ТОП СТОРИИ Убава приказна

(Галерија) Новиот шопинг-мол во „Ист гејт“ ќе биде отворен во 2020 година: Ќе биде поголем од Сити мол и со многу нови брендови

Редакција
При крајот на 2020 година во Скопје ќе се отвори една нова врата која ќе претстави нов урбан и современ дел на македонската престолнина. Градежните
ТОП СТОРИИ Убава приказна

(Галерија) Како ќе изгледа новиот комплекс „Ист гејт“ што ќе се гради на поранешен Скопски саем

Редакција
„Ист гејт“ ќе биде нов модерен простор во македонската престолнина на само три километри од централниот плоштад. Инвестицијата изнесува 350 милиони евра и ќе се