еМагазин
Image default
Забава

Драган Б. Костиќ: Немам пари, куќи, автомобили, девизни сметки, но и без тоа сум богат

Познатиот музички новинар Драган Б. Костиќ вчера го прослави својот роденден, а по повод честитките на своите пријатели испрати интересна порака на неговиот фексбук-профил, која е убава можност да се потсети на вредностите во животот.

„Немам пари. Немам куќи, автомобили, девизни сметки оваму или онаму. Можеби во некои скриени сништа и ги посакувам. Но да ли би бил посреќен? Не верувам. Не! Сигурен сум! Затоа што и без сето тоа јас сум богат. Затоа што имам стотици и стотици незнаени и знаени пријатели кои ти посакуваат се најдобро.

Затоа што со своето постоење си бил создаден да им го разубавуваш секојдневието, со генерации, за да бидеш нивното убаво денес за низ спомени во нивното утре. И одново и одново“, пишува Б.Костиќ.

фото: Фејсбук/Драган Б.Костиќ

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Промоција на новиот албум на Пиколомини утревечер во Ла кања

Никола Осило

Ексклузивен концерт на најголемата гудачка женска светска атракција на сите времиња BOND

Редакција

Четкар ја освојува Јапонија: Една од најпопуларните јапонски музички куќи го издаде неговиот нов албум

Редакција