еМагазин
Image default
Забава

(Фото) Дунавка Трифуновска и Владо Јаневски: Еден живот, една љубов

„Еден живот, една љубов. Тоа е Витаминка. Благодарам за сите совршени моменти, изненадувања и патувања. Сите овие 20 години додека ме порасна. Волим те будало мала“, напиша манекенката Дунавка Трифуновска на нејзиниот фејсбук-профил под фотографијата со пејачот Владо Јаневски фотографирани во „Цреша бар“.

Таа го промовира концертот на Владо закажан за 5 август за кој вели дека „Охрид ќе гори од љубов, а Антички ќе мириса на романтика.“

А, дали помеѓу нив има романтика, останува да видиме.

Дунавка инаку се појавува во спотот на Владо Јаневски за неговата најнова песна „Главен град на тагата“.

Фото/Фејсбук-профил на Дунавка Трифуновска

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Како гласаше публиката на Евровизија: Од кој доби најмногу гласови Тамара

Редакција

Бадникови поворки: Концерт, претстава, бесплатни божикни колачиња за секое дете

Редакција

(Фото) Лила Филиповска во „вамп“ издание со полни раце гради

Никола Осило