еМагазин
Image default
Забава

(Видео) Ламите во скопската Зоолошка градина добија бебе

Скопската зоолошка градина на својот Фејсбук-профил се пофали дека по пауза од четири години ламите добиле бебе.

По 4 години имаме бебе лама ❤️

Posted by Skopje ZOO / Зоолошка градина Скопје on Понеделник, 06 април 2020

За време на вонредната состојба Скопје-ЗОО веќе ги израдува приновата од четири нови лемурчиња.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

(Видео) Лемурите во Зоолошката градина се „подновија“ со четири бебиња

(Видео) Зоолошката градина во живо од живеалиштето на валаби кенгурите

Осми март се „славеше“ и во скопската Зоолошка градина

Фото/Видео:Фејсбук/Скопје ЗОО

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

(Фото) Лила Филиповска полуразголена во најсекси издание досега

Никола Осило

(Видео) Прекрасна изведба на легендарната „Чукни во дрво“ од „реномирано друштво“ предводено од Влатко Стефановски

Редакција

(Видео) Милениците на публиката „Дупер“ со нова песна и видео

Редакција