еМагазин
Image default
БАШ НИ Е ЌЕФ

Издавачката куќа „Арс Ламина“ со повеќе од 300 нови наслови на „Саемот на книга“ во Скопје

Издавачката куќа „Арс Ламина“ ќе биде дел од „Саемот на книга“ што ќе се одржи од 8 до 14 септември во „А1 арена СЦ Борис Трајковски“, кај аквапаркот, под монтажни објекти. „Арс Ламина“ ќе се претстави со повеќе од 300 нови наслови, а попустите ќе се движат до 80 отсто.

Во рамки на саемот, издавачката куќа ќе организира 4 промоции на делата на заедничката сцена: „Курвински хроники“ од Александар Русјаков (9 септември, 19 часот), „И не биди млад мајмун“ од Велко Неделковски (11 септември, 19 часот), „Вежбанка за почетно пишување: графомоторички вежби“ од Ѓорѓи Делчев и Јасмина Делчева–Диздаревиќ (12 септември, 13 часот) и „Тошо Малерот: монологија“ од Васко Тодоров (13 септември, 19 часот).

И покрај богатата понуда, само дел од новите наслови за децата кои се достапни на штандот на „Арс Ламина“ се: „Артемис Фаул“, серијалот „Академија за еднорози“, „Будимир и ретките животни“ од Зоран Пеневски, „Огромниот крокодил“ од Роалд Дал, серијалот „Шекспир за деца“, „Сè е во ред“ од Јасминка Петровиќ, серијалот за Кити и делата „Малата голема точка“ и „Шарам барам“ од Цане Андреевски.

ПРОМОТИВНА ОБЈАВА

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

ЕВН го поттикнува интересот кај идните средношколци за техничките науки

Редакција

(Видео) Range Rover го претстави целосно новиот Evoque

Редакција

Summer Vibes во Рамстор Мол

Редакција