еМагазин
Image default
Македонија

Нова партија на политичката сцена

Демократи е нова партија на политичката сцена, чие што Основачко собрание ќе се одржи утре во хотел „Карпош“ со почеток во 13 часот.

„На Основачкото Собрание ќе се основа партијата Демократи, ќе се презентираат целите и задачите поради кои се основа патријата, начинот на кој ќе работи и делува партијата, ќе се донесат Статутот и Програмата за работа и ќе се изберат органите на партијата“, се вели во соопштението на партијата.

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Детален преглед: На инфективните одделенија во земјава се лекуваат 780 пациенти заболени суспектни на Ковид-19

Редакција

Денеска во Скопје средба на рускиот митрополит Антониј со г.г. Стефан

Редакција

Задолжителна вакцинација за здравствените работници, а за администрацијата вакцина, ПЦР тест или потврда за прележан ковид, предлага Комисијата за заразни болести

Редакција