еМагазин

Tag : Килиманџаро

БАШ НИ Е ЌЕФ ТОП СТОРИИ

Мира Симоновски од Делчево на 74 години го искачи врвот Ухуру на Килиманџаро

Редакција
Мира Симоновски од Делчево на 74 години го искачи врвот Ухуру на Килиманџаро, највисокиот планински масив во Африка, информираа од Клубот за планинарски спортови АЗОТ....