еМагазин

Tag : Ракометарки

БАШ НИ Е ЌЕФ

Ракометарките на Ѓорче Петров со поддршка од Клиника Жан Митрев ќе играат за пласман во полуфинале

Редакција
Ракометарките на Ѓорче Петров, по успешното совладување на чешкиот тим Кинжварт се пласираа во четврт-финалето во Европскиот куп. На денешната прес конференција, младите ракометарки рекоа дека...