еМагазин

Tag : Ѓорче Петров

БАШ НИ Е ЌЕФ ТОП СТОРИИ

(Фото) Ќе го следат ли и другите општини примерот: Во училиштата во Ѓорче Петров забранети мобилни на часовите

Редакција
Од 1 февруари во сите основни училишта во Ѓорче Петров за време на наставата, учениците и наставниците пред почетокот на часот во изготвените џебови, нумерирани...
Бизнис ТОП СТОРИИ

Општина Ѓорче Петров вработува 13 лица, плата до 37.631 денари

Редакција
Агенцијата за администрација објави оглас за вработување на 13 државни службеници во Општина Ѓорче Петров. Се бараат кандидати за раководители, соработници, помлади соработници… Платите во зависност од работното...
Локално

Почината 40-годишна жена донесена во поликлиника Ѓорче Петров

Никола Осило
На 30.09.2019 во 21.39 часот во СВР Скопје, од поликлиника „Ѓорче Петров“ било пријавено дека кај нив била донесена почината И.Л.(40) од с.Радуша, скопско, на...
Локално

Приведено 20-годишно момче од Ѓорче Петров откако полицијата во неговиот дом открила марихуана, екстази…

Никола Осило
На 18.09.2019 полициски службеници на СВР Скопје го привеле Б.Б.(20) од Скопје, затоа што при претрес во неговиот дом во населбата Ѓорче Петров, извршен со...
Локално

Алфите пронашле три поголеми пакувања со марихуана во куќа во Ѓорче Петров

Никола Осило
На 08.09.2019 околу 12,00 часот во двор на куќа во Ѓорче Петров во Скопје полициски службеници од единицата Алфа пронашле три поголеми пакувања со марихуана...
Локално

Хаос во фирма во Ѓорче Петров: Двајца го тепале со пиштол и тупаници

Никола Осило
На 03.09.2019 во 10.13 часот во Полициската станица Ѓорче Петров било пријавено дека во простории на фирма на ул.„Ѓорче Петров“ настанала физичка пресметка меѓу Ф.Е.(54),...
Локално

Скопјанец нападнат од четири лица

Никола Осило
На 15.07.2019 во 16.15 часот во Полициската станица Ѓорче Петров, И.А.(30) од Скопје пријавил дека на истиот ден околу 15.50 на ул.„1596“ физички бил нападнат...
Бизнис ТОП СТОРИИ

Агенцијата „Анторис“ го доби тендерот на Општина Ѓорче Петров за привремени вработувања вреден 195.000 евра

Никола Осило
Општина Ѓорче Петров по распишаниот тендер за набавка на услуги за привремени вработувања склучи договор со агенцијата за привремени вработувања „Анторис“ од Скопје. Вредноста на...
ЖИВОТ ТОП СТОРИИ

(Фото) Мицкоски на богослужба за Велигден во Св. Апостоли Петар и Павле

Редакција
Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, Христовото Воскресение го славеше во храмот Св. Апостоли Петар и Павле во скопската населба Ѓорче Петров. “Нека е за многуја лета....
Бизнис ТОП СТОРИИ

„Никоб“ го доби тендерот на општина Ѓорче Петров за обезбедување на објекти „тежок“ 195.000 евра

Никола Осило
Општина Ѓорче Петров по распишаниот тендер за набавка на услуги за дваесет и четири часовно обезбедувње на објекти сопственост на општината за 2019 година склучи...