еМагазин

Tag : корзо

Локално

(Фото) Скопски Ѓорче Петров доби корзо

Редакција
Скопската населба Ѓорче Петров доби корзо. „Граѓаните на Ѓорче Петров добија ново корзо со економично улично осветлување, поплочено со павер елементи и калдрма, со бетонски...