еМагазин

Tag : загина

Локално ТОП СТОРИИ

Скопјанка загина во Ѓорче Петров, ја прегазило 25-годишно момче

Редакција
Патничко возило „мерцедес“ со скопски регистарски ознаки, управувано од Р.М.(25) од село Глумово, скопско, вчера во 12:07 часот на улицата „Ѓорче Петров“ во Скопје удрило...
Локално ТОП СТОРИИ

Загина тракторист во струмичко Сачево

Редакција
Жител на селото Сачево на 69-годишна возраст загина денеска откако се здобил со повреди управувајќи го својот трактор. Веста за МИА ја потврди портпаролката на...
Локално ТОП СТОРИИ

Момче прегази двајца другари, едниот почина во штипската  Клиничка болница, а вториот се бори за живот

Редакција
Момче прегази двајца другари, едниот почина во штипската  Клиничка болница, а вториот се бори за живот. Според СВР Штип, околу 5.20 часот било пријавено дека...
Локално ТОП СТОРИИ

Возилото најдено, се трага по 29-годишниот возач кој усмрти девојче на пешачки премин во Велес

Редакција
Велешата полиција го пронајде возилото „Мерцедец“ со велешки регистерски таблички, а се уште трага по 29-годишниот А.Н. кој е осомничен дека доцна синоќа околу 22:15...
Локално ТОП СТОРИИ

Од струен удар животот го загуби 22-годишно момче од тетовско Боговиње

Редакција
Тетовската полиција информира дека кај нив е пријавен смртен случај на 22 годишник од Боговиње, кој животот го загубил поради повреди здобиени од струен удар....
Локално ТОП СТОРИИ

Загина 61-годишен работник во Неготино

Редакција
Јавен обвинител од Основното јавно обвинителство Кавадарци и екипа на ОВР Неготино извршија увид на лице место на патот Неготино-Дисан, каде денеска, при преземање работни...
Македонија

48-годишен иселеник од Центар Жупа, татко на три деца, несреќно го загубил животот во Италија

Редакција
Четириесет и осумгодишен градежен работник, по потекло од Општина Центар Жупа бил усмртен од меракен панел на местото каде што работел. -Тоа е нашиот сограѓанин...
Локално

Загина 43-годишен тракторист од штипската приградска населба Стар Караорман

Редакција
Загина 43-годишен жител на штипската приградска населба Стар Караорман. Несреќата се случила на нива во близина на населбата, кога управувајќи со трактор се превртел и...
Локално ТОП СТОРИИ

Штипјанец загина по напад од сопствениот бик

Редакција
Седумдесет и тригодишен жител на Штип е усмртен од неговиот бик. Во соопштението од СВР-Штип се наведува дека денеска во 10.10 часот од Итната медицинска помош било пријавено дека...
Локално

32-годишен маж од кичевско загина спуштајќи се по шумски пат со трактор натоварен со огревно дрво

Редакција
Во текот на вчерашниот ден од Итната медицинска помош во Кичево, во ОВР Кичево е добиено известување за повредено лице во атарот на село Вранештица,...