еМагазин

Tag : косовари

Македонија ТОП СТОРИИ

Косовари пукале во полицаецот кој беше ранет во Ѓорче Петров

Редакција
Возилото „голф“ од кое беше пукано кон друг автомобил, при што беше повреден полицаец е пронајдено вчера вечер околу 19 часот, информираат од Министерството за...
Балкан

БГНЕС: За добивање сертификат за бугарско потекло, Македонци плаќале до 1.000, Косовари и до 5.000 евра

Редакција
Агенцијата за Бугарите во странство работела по претходни тарифи за експресна нарачана услуга и за услуги за странци со муслимански имиња, објави бугарската новинска агенција...