еМагазин

Tag : горива

Бизнис

Горивата поскапуваат од половина до еден денар

Редакција
Цените на горивата од ноќеска на полноќ поскапуваат за половина до еден денар по литар, одлучи денеска Регулаторната комисија за енергетика (РКЕ). Со одлуката се...
Бизнис

Горивата поскапуваат за половина денар по литар

Редакција
Цената на горивата од ноќеска на полноќ се зголемува за половина денар по литар, одлучи денеска Регулаторната комисија за енергетика (РКЕ). Со одлуката се врши...
Бизнис

Горивата поскапуваат од ноќеска на полноќ

Редакција
Регулаторна комисија за енергетика и водени ресурси донесе одлука за зголемување на цената на нафтените деривати во просек за 8,50 проценти од ноќеска на полноќ,...
Бизнис

Горивата поскапуваат од половина до 1,5 денар по литар

Редакција
Цената на горивата од ноќеска на полноќ се зголемува за половина до 1,5 денари по литар, одлучи денеска Регулаторната комисија за енергетика (РКЕ). Со одлуката...
Бизнис ТОП СТОРИИ

„Макпетрол“ го доби тендерот на Агенцијата за финансиска поддршка во земјоделството за набавка на гориво вреден 4,5 милиони евра

Редакција
Агенцијата за финансиска поддршка во земјоделството и руралниот развој по распишаниот тендер за набавка на гориво за земјоделска механизација склучи договор со „Макпетрол“ АД Скопје. Вредноста...
Бизнис ТОП СТОРИИ

Горивата поскапуваат за три ипол денари

Редакција
Цените на нафтените деривати од полноќ се зголемуваат за три и пол денари, одлучи Регулаторната комисија за енергетика (РКЕ). Новата цена на „еуросупер БС-95“ ќе...
БЕСПАРИЦА

Во април повисоки трошоците за зеленчук и овошје, пониски за горивата, облеката…

Редакција
Трошоците на животот во април годинава, во однос на претходниот месец бележат раст од 0,1 отсто, а во однос на април лани намалување од 0,1...
Бизнис

Горивата поевтинуваат од два до четири денари за литар

Редакција
Горивата од ноќеска на полноќ поевтинуваат за два до четири денари по литар, одлучи денеска Регулаторната комисија за енергетика (РКЕ). Со одлуката се врши намалување...
Бизнис ТОП СТОРИИ

Корона вирусот ја урна цената на горивата: Рекордно намалување на бензинот и дизелот

Редакција
Регулаторната комисија за енергетика и водни услуги донесе одлука со која се врши намалување на малопродажните цени на нафтените деривати во прoсек за 14,54% во...
Бизнис ТОП СТОРИИ

„Пуцко петрол“ го доби тендерот на „Водовод и канализација“ за набавка на горива вреден 402.000 евра

Редакција
ЈП „Водовод и канализација“ – Скопје по распишаниот тендер за набавка на нафта и нафтени деривати склучи договор со друштвото за производство, трговија и услуги...