еМагазин

Tag : граници

Балкан ТОП СТОРИИ

Поради зголемен број на случаи со Ковид-19, Црна Гора ги затвори границите за македонските граѓани

Редакција
Црногорскиот Институт за јавно здравје ја тргна Македонија од списокот од 131 земја за кои се отворени границите за влез во Црна Гора. Македонија е...
Македонија ТОП СТОРИИ

Бугарија во понеделник ќе ги отвори границите за Македонија, Србија и земјите-членки на ЕУ

Редакција
Бугарија од понеделник ќе ги отвори границите за ЕУ, како и за Србија и Македонија, информираше на денешната прес-конференција министерот за здравство, Венко Филипче. Тој...
Балкан ТОП СТОРИИ

Грција ги отвара границите за македонските граѓани од 15 јуни

Редакција
Нашата земја е меѓу 29-те држави од Европа и светот, за кои од 15 јуни ќе биде дозволено патување во Грција, според листата од Министерството...
Балкан ТОП СТОРИИ

Црна Гора ги отвори границите за граѓаните од Македонија од 1 јуни

Редакција
Владата на Црна Гора на својот твитер-профил објави дека од 1 јуни граѓаните на Македонија ќе може да влезат во таа држава. Имено, Црна Гора...
Балкан

Хрватска засега не ги отвара границите за туристи од Македонија

Редакција
Хрватскиот премиер Андреј Пленковиќ денеска соопшти дека се отвораат границите за туристи од 10 земји. Меѓу нив, ја нема Македонија. „Успеавме во првото полувреме да...
Свет ТОП СТОРИИ

Затворањето граници не влијае многу за спречување на ширењето на корона вирусот

Редакција
Затворањето на границите не придонесува многу во спречувањето на ширењето на епидемијата на новиот коронавирус, соопшти денеска Европскиот центар за превенција и контрола на болести...
Балкан ТОП СТОРИИ

Хрватска ги отвора границите за туристите: Еве под кои услови и кога хотелите ќе бидат отворени

Редакција
Хрватското здружение за туризам, презентираше план за отворање на туристичките капацитети и препораки за туристички патувања во Хрватска. По влегувањето, туристите мора да имаат потврда...
Македонија ТОП СТОРИИ

Филипче: Границите ќе се отворат кон средината на јуни

Редакција
Министерот за здравство Венко Филипче во гостувањето на телевизија „24“ информираше дека границите ќе се отворат кон средината на јуни. Тој смета дека каде било...
Балкан

Албанија целосно се отвора до крајот на мај

Редакција
Албанскиот премиер Еди Рама денеска најави целосно отворање на Албанија до крајот на овој месец, додавајќи дека земајата почнува со подготовка за туристичката сезона. –...
Македонија ТОП СТОРИИ

Уште е рано за отворање на границите, вели Филипче

Редакција
Министерот за здравство, Венко Филипче на денешната прес-конференција истакна дека се уште е рано да се отворат границите затоа што, според него, доколку се отворат...