еМагазин

Tag : хилтон

ТОП СТОРИИ Убава приказна

(Галерија) Како изгледа претседателскиот апартман во „Хилтон“

Редакција
Реномираниот хотел „DoubleTree by Hilton Skopje”, кој се отвори на 1 јануари годинава, располага со 170 соби, меѓу кои има 15 луксузни апартмани, од кои...
ТОП СТОРИИ Убава приказна

(Галерија) Отворен барот на покривот на „Хилтон“: Панорамски поглед од кој Скопје изгледа преубаво

Редакција
Ексклузивниот Roof Bar 55 сместен на покривот од хотелот „DoubleTree by Hilton Skopje” ги отвора вратите за посетителите. Извонредниот панорамски поглед на Скопје и интернационалната...
Бизнис

(Галерија) Адемоска: Отворањето на „Хилтон“ беше предизвик, исполнивме највисоки светски стандарди во хотелиерството

Редакција
Со отворањето на хотелот „DoubleTree by Hilton Skopje” ја додадовме Македонија на мапата на над 100 земји кои може да се пофалат со хотели под...
БАШ НИ Е ЌЕФ

Утре се отвора бар на врвот на покривот на новиот хотел „Хилтон“ во Скопје

Редакција
Утре ќе се отвори „Бар 55“, бар кој се наоѓа на врвот на покривот на хотелот „Хилтон“ во скопје. „DoubleTree by Hilton Skopje”, е најновиот...
Бизнис ТОП СТОРИИ

(Фото) Колку чини една ноќ во првиот хотел на Хилтон во Македонија

Редакција
Хотелот „DoubleTree by Hilton Skopje”, најновиот во синџирот луксузни хотели на реномираниот светски бренд, од 1 јануари, официјално почна со работа и ги пречека првите...
Бизнис

„Хилтон“ во Скопје се отвара на 1 јануари, првиот гостин ќе биде Грк

Редакција
Македонија доби хотел од највисока, светска категорија. „Хилтон“ ги отвора вратите од 1 јануари 2019 година. Лоциран покрај кејот на реката Вардар близу мостот „Близнак“...
Бизнис ТОП СТОРИИ

(Галерија) Хилтон и официјално влегува во Македонија: Наскоро се отвара хотелот Double Tree by Hilton

Редакција
Наскоро во Скопје, во општинатата Аеродром ќе биде отворен првиот хотел со пет ѕвезди, Double Tree by Hilton, на светски познатиот бренд „Хилтон“, дознава еМагазин....