еМагазин

Tag : Кјара

Балкан

Пронајдено седумгодишното девојче во Црна Гора: Импресивна приказна како кучето и помогнало да преживее во шумата

Редакција
Потрагата по седумгодишното девојче Кјара, руска туристка која исчезна во близината на Котор, Црна Гора за среќа заврши успешно. Војската, полицијата, пожарникарите, доброволците го пребараа...